Žurnalų archyvas

 „Vilnius JJAZZ Ensemble“ į Kauną atveš šokiruojantį albumą

12 kovo, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Jievaro Jasinskio įkurtas orkestras „Vilnius JJAZZ Ensemble“ pristato šokiruojantį, 4–tąjį albumą pavadinimu „RAVENJAZZ“. Kovo 22 d. Rotušės a. įsikūrusiame klube OLDMAN vyks įspūdingas, gyvas reivo, džiazo ir elektroninės muzikos koncertas.

Dviejų dalių renginyje 11 žinomų Lietuvos džiazo muzikantų kviečia pasinerti į muzikinį pasaulį, kuriame nėra aišku, kur prasideda arba baigiasi vienas žanras. Čia vyrauja ryškios melodijos, aktyvūs ritmai ir pulsuojanti energija.

Albumo kompozitoriai (Simonas Šipavičius, Jievaras Jasinskis, Domantas Razmus) teigia, jog technologijos šiandien gali radikaliai pakeisti muzikos skambesį, net ir džiazo žanre. 

Katažynos Polubinskos nuotr.

„Mes nesusėdom prie apvalaus stalo ir nenusprendėm, kad va, kuriam kažką tokio“, – pasakoja Jievaras. „Tiesiog pradėjome kalbėti apie muziką, na gerai, buvo ten apvalus stalas, ir Domas užsiminė apie Sensory Percussion technologiją“.

Sensory Percussion technologija, – pasak Domanto, – mane domino dar prieš „RAVENJAZZ“ idėją, bet vis tarsi pritrūkdavo kažkokio stumtelėjimo ją įsigyti“. „Be to, žinojau, kad neužtenka tik nusipirkti sensorių; reikia išmokti jais naudotis ir svarbiausia – turėti supratimą, kaip ir kur juos naudoti. Tai ne tas pats, kas įsigyti naują būgnų setą; sensoriai tikrai nėra universalūs, netinka visur, kaip ir netiktų šiame albumui tradicinis būgnų skambesys, – apie albumo garsą radikaliai keičiančią technologiją pasakoja būgnininkas.“

Paklausti, kaip skamba naujieji būgnai, kūrėjai atsako – įvairiai. „Vieną kartą, aš kažkokiam viešbutyje, Lenkijoje, įrašiau, kaip sukasi toks laimės ratas, – pasakoja Jievaras, – tą garsą persiunčiau Domui, ir dabar jis, grodamas būgnais, jį atkartoja. Ir čia dar ne viskas. Simas, sukaupęs didelę patirtį elektroninės muzikos srityje prideda savo ranką ir viskas dar labiau keičiasi, verčiasi. O jeigu aš nebūčiau scenoje su trombonu, niekas nepatikėtų, kad tai, ką girdime, sklinda iš šio instrumento“, – užtikrina albumo bendraautorius, J. Jasinskis.

Šis, šokių ritmų, reivo ir elektronikos pripildytas albumas iš tiesų stebina. Puoselėdami tradicinio džiazo žanrą, muzikantai debiutavo išleisdami albumą „American Stories“ (2022 m.), netrukus išleido antrąjį, akustinį penkių saksofonų ir vieno trombono albumą „Saxcess“, o visai neseniai pasirodė jų antroji vinilinė plokštelė, kurioje didelis dėmesys skiriamas vokalinei muzikai, atliekamai jaunosios kartos vokalistės, Lietuvos balso nugalėtojos Kotrynos Juodzevičiūtės. 

Tuo tarpu „RAVENJAZZ“ smarkiai nutolsta nuo visko, ką ansamblis veikė iki šiol. Visgi autoriai teigia, jog džiazo ansamblį vienija ne tik jų atliekama muzika, bet ir patys muzikantai.

Šiuo metu Vilnius JJAZZ Ensemble gretose yra net 13 kompozitorių. „Kol kas aš tik galiu pasakyti, kad žinau, koks bus kitas albumas, po „RAVENJAZZ“, bet net nenumanau, ką jie sugalvos 2025 metais, nes kai tiek kūrėjų susimeta į vieną didelį katilą tai planuok neplanavus, vis tiek nesigaus taip, kaip tikėjaisi, – pasakoja ansamblio vadybininkė Dorotėja Būdaitė, – bet „RAVENJAZZ“ taip labai mano vartuose, žiauriai linksma klausyt.“

Dalyvaudami tokiuose išskirtiniuose projektuose, kaip „Vilniaus Pokeris“, „Jaunas kaip Vilnius“ ir „Anti Robotic Dance Music“, ansamblio nariai nuolat semiasi naujų patirčių ir imasi muzikinių iššūkių, ir tai tikrai atsispindi naująjame jų albume.

„Eksperimentavome ir nustebinome patys save“ – teigia autoriai. 

Žinia apie „RAVENJAZZ“ pritraukė nemažą ratą interesantų, ir muzikantai pirmąjį savo singlą „Opening Container Doors“ privačiam gerbėjų ratui atliko jau ne vieną kartą.

Klausytojai vertinimui laukiami OLDMAN klube, kovo 22 dieną, 20.00. Bilietai.

www.vilniusjjazzensemble.com