Žurnalų archyvas

Vienybės aikštėje prasideda Kauno kultūros mugė

3 rugsėjo, 2022, KMN inf. | Naujienos

Šeštadienį Kaune prasideda Kultūros mugė, skirta supažindinti miestiečius ir miesto svečius su įvairiaskone kultūros asorti.  Kultūros asorti – metafora, skirta spalvingam kultūros laukui, besidriekiančiam po Kauno miestą ir rajoną.

„Mugės lankytojų laukia platus kultūrinių patirčių asortimentas. Tai unikali proga susipažinti su kultūra tiems, kas dar tik pradeda ją atrasti. Kartu atradimo džiaugsmą patirs ir lankytojai, kuriems kultūra – neatsiejama gyvenimo dalis. Mugė sukuria erdvę bendravimui, bendradarbiavimui ir naujiems potyriams, tai yra puiki proga „paragauti“ Kauno kultūrinio gyvenimo“, – pasakoja Kauno menininkų namų Kultūros infocentro vadovė Gabrielė Krapikaitė.

Savaitgalį mugės lankytojai galės susipažinti su kultūros atstovais, įsigyti bilietus, abonementus, suvenyrus ir kitus kultūros produktus bei išvysti atvirą ir nemokamą scenos programą. Lankytojai išvys ištraukas iš teatro ir šokio trupių spektaklių, klasikinės bei gospel muzikos koncertų, scenoje bus organizuojamos interaktyvios dirbtuvės. Kultūros lauko atstovai dalyvaus vizitų programoje, kurios tikslas – skatinti Kaune ir kituose Lietuvos miestuose bei regionuose veikiančių kultūros operatorių tarpusavio tinklaveiką ir bendradarbiavimą.


Šiemet mugė savo architektūra „susilieja“ su Vienybės aikšte. Erdviniai mugės objektai – paviljonai – išdėstyti erdvėje taip, jog savo tūriu neužgožtų aplink aikštę esančios naujosios ir modernistinės Kauno architektūros. Dalyvių vietoms taip pat sukurti specifiniai baldiniai objektai – lengvai transformuojami stalai, tapsiantys šių metų mugės ženklu. Tarp paviljonų taip pat numatyta scenos erdvė bei centrinė veiklų erdvė. 

Luko Mykolaičio nuotr.


„Kauno menininkų namai kviečia pirmąjį rudens savaitgalį praleisti kultūrinių patirčių apsuptyje. Laukia puikūs ir netikėti pasirodymai, tad kviečiame atvykti, pasimėgauti kultūra ir suplanuoti savo būsimus kultūros maršrutus“, – sako G. Krapikaitė.

Kauno kultūros mugės darbo laikas:

Rugsėjo 3 d., šeštadienis: 11.00–20.00 val.

Rugsėjo 4 d., sekmadienis: 11.00–19.00 val.      

Daugiau informacijos apie Kauno kultūros mugę: www.kulturosmuge.lt