Žurnalų archyvas

VI forte atšvęsta Laisvės diena (fotogalerija)

1 rugsėjo, 2024, Vytauto Didžiojo karo muziejaus inf. ir nuotr. | Naujienos

1993 m. rugpjūčio 31-oji – viena svarbiausių moderniosios Lietuvos Respublikos istorijos datų. Būtent tą vakarą Lietuvos Respublikos teritoriją paliko paskutinis ešelonas, išvežantis Rusijos kariuomenę. Po pusės amžiaus Lietuvoje nebeliko okupantų pajėgų. Rusijos kariuomenė iš Lietuvos buvo išvesta per metus. Toks greitas tempas – didelis Lietuvos valstybės laimėjimas ir gebėjimas pasinaudoti trumpu laikotarpiu, kuomet Rusiją buvo galima laikyti bent kažkiek normalia valstybe. Turime ką švęsti. Prisiminkime tai kiekvienais metais.

Laisvės diena šeštadienį tradiciškai atšvęsta Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicijoje. Buvo nemažai muzikos – pasirodė Karinių oro pajėgų orkestras ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestro bigbendo grupė su Jugriu Brūzga, o vakarą vainikavo grupės „Biplan“ koncertas. Šventės lankytojai dalyvavo įvairiose kariškose edukacijose, stebėjo Lietuvos kariuomenės karių ir kitų struktūrų pareigūnų pasirodymus, apžiūrinėjo jų naudojamą techniką, ginkluotę, ekipuotę, lankė Karo technikos ekspoziciją ir klausėsi gidų pasakojimų. Lankytojams tai buvo puiki proga paklausti rūpimų klausimų ir sužinoti įdomių dalykų apie karių ir pareigūnų kasdienybę, tarnybą Lietuvai. Tokių renginių metu visuomenė turi puikią progą pažinti savo gynėjus.

Vytauto Didžiojo karo muziejus dėkoja visiems, prisidėjusiems ir pavertusiems šventę daug įdomesne: Lietuvos karinių oro pajėgų orkestrui, Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestro bigbendo grupės muzikantams, Lietuvos Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybai, Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionui, Lietuvos Kariuomenės Karo policijai, Dr. Jono Basanavičiaus tarnybai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-ajai rinktinei, Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopai, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-ajai rinktinei, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno priešgaisrinei gelbėjimo valdybai, Viešojo saugumo tarnybai, Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjui, Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungai, Karių motociklininkų klubui „Perkūnas MMC“. 

„Taip pat dėkojame mūsų ilgamečiam ir patikimam partneriui – Lietuvos kariuomenei. Padėkos mūsų bičiuliams ir rėmėjams: Ūkininkų Igno ir Viliaus Jackevičių bitynui „Brolių medus“, Laimutės Sadauskienės individualiai įmonei „Šakočių meistrai“ ir Kauno miesto savivaldybei“, — rašoma pranešime.