Žurnalų archyvas

Vasaros skaityklos Kauno parkuose sulaukė beveik 23 tūkstančių lankytojų

12 rugsėjo, 2023, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos inf. ir nuotr. | Naujienos

Praėjusią savaitę Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos vasaros skaityklos atsisveikino su lankytojais. Šiemet skaityklos buvo įkurtos Dainavos, Kalniečių ir Santakos parkuose, o jose per sezoną apsilankė beveik 23 tūkst. žmonių.

Visą vasarą šios parkuose įkurtos bibliotekos kvietė kauniečius ir miesto svečius skaityti knygas ir spaudą, naudotis nemokamu internetu, dalyvauti renginiuose, edukacijose, žaisti stalo žaidimus. Skaityklose vyko koncertai, knygų pristatymai, literatūriniai piknikai, pasidainavimai ir pasišokimai, jose lankėsi darželinukų ir moksleivių grupės, buvo organizuojamos vaikų vasaros stovyklų veiklos. Skaityklose Dainavos, Kalniečių ir Santakos parkuose iš viso apsilankė 22 816 žmonių, jose suorganizuoti 59 renginiai, sulaukę 3 424 lankytojų. Iš skaityklų pasiskolintos 936 knygos.

Dainavos parko skaitykla
Kalniečių parko skaitykla
Santakos parko skaitykla

Tokios netradicinės bibliotekos viešose miesto erdvėse skatina kultūros decentralizaciją ir suteikia žmonėms galimybę gauti kokybiškas kultūros paslaugas ne tik miesto centre, tačiau ir nuo jo nutolusiuose mikrorajonuose. O taip pat – plečia bibliotekos auditoriją, kadangi skaityklose apsilanko ir tie kauniečiai, kurie į bibliotekos padalinius užsuka retai arba neužsuka išvis. Tikimasi, kad šaltuoju sezonu jie atras skaitymo džiaugsmą bei renginius ir bibliotekų patalpose.

Praėjusiais metais Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka jau buvo įkūrusi pirmąją tokią skaityklą Kalniečių parke. Ji buvo projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis ir sulaukė didelio susidomėjimo, pranokusio lūkesčius, tad šiemet nuspręsta įkurti tris tokias vasaros skaityklas.

Skaityklų parkuose įrengimą organizavo Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Partneriai: Kauno miesto savivaldybės Centro, Dainavos ir Eigulių seniūnijos, Kauno kultūros centras.