Žurnalų archyvas

Vasarojančiame Kaune – trijų dalių industriniai šokiai „Prisukamas Abrikosas“

10 liepos, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Liepos 12 d. grįžta beveik 20 metų Kaune reguliariai veikiantis šventas Kauno šokėjų ritualas „Prisukamas Abrikosas“. Stanley Kubrick filmo pavadinimo įkvėptas kultinis renginys keliskart per metus vis kitą Kauno industrinę erdvę paverčia pastoge tūkstantinei miniai. Kavinėse užgimęs ir į įprastas kultūrines erdves dėl lankytojų skaičiaus nebetelpantis renginys penktadienį ir šeštadienį vėl kviečia šokti.

Šį kartą renginys skils į tris dalis. Vakaras prasidės aštuntą valandą vakaro, Mykolo Žilinsko dailės galerijos terasoje, kur veikia kokteilių baras „Laukas“ ir visai neseniai praūžė festivalio „Audra“ programa. „Lauke“ šūsnis atlikėjų – Padegimas, Gestautas, Jogaila ir Ugne Sync – dalysis savomis selekcijomis nemokamuose ir visiems atviruose šokiuose, kurie truks iki vidurnakčio. 

Organizatorių archyvo nuotr.

Mato Gineikos nuotr.

Vakarui įsibėgėjus, vienuoliktą valandą vakaro, šokiai kelsis į pagrindinę legendinio reivo „Prisukamas Abrikosas“ lokaciją – dar vis veikiantį metalo perdirbimo fabriką „Pergalė“. Tai „Lizdo” ir „Audros” festivalio lankytojų pamilta vieta, kurios betoninės sienos ir metalinės staklės kaskart laukia, kada ims griaudėti stiprių industrinių ir lengvų ritmingų melodijų visuma. Fabrike – dvi scenos, savo užuolaidas praversiančios skirtingais laikais. Viso to užkaboriuose – tarpdisciplininės menininkės Lauros Marijos Balčiūnaitės paroda. Lauros kūrybinės terpės jungia sveikatos praktikos sąmpratas, garso, piešinių ir judesio santykį, dizainą ir mitą bei takumo estetikas iš feminizmo ir queer perspektyvų. 

Fabriko viduje įkurtoje šokių aikštelėje bus galima pasidžiaugti penkių skirtingų atlikėjų selekcijomis: Roe Deers, Pako, Interiors, Mirror Slave ir pagrindinio vakaro svečio Curses. Jis – iš Berlyno į Lietuvą pirmą kartą atvykstantis atlikėjas, kuris yra gerai žinomas dėl savo 80-ųjų new wave, tamsesnės italo disco pusės ir post punk muzikos mišinio, kuriame girdimi gyvi vaiduokliški vokalai. 

Organizatorių archyvo nuotr.


Paryčiui „Prisukamo Abrikoso“ lankytojai kelsis į fabriko kiemą. Ten, saulei bekylant, šokti po atviru dangumi kvies ilgamečiai naktinio klubo „Lizdas“ rezidentai ir daugeliui tikrai puikiai pažįstami scenos senbuviai Big Tasty, kitiems geriau pažįstamas kaip Less Feeling, ir Mountak. Bilietus į šią programos dalį galite rasti čia.

Šeštadienio vakarą, šokėjams pailsėjus ir pamiegojus, vakarėlio dūzgės kelsis ten pat, kur penktadienį viskas ir prasidėjo – į terasą„Laukas“. „Abrikosą“ pratęsti kvies vienas iš pagrindinių renginio organizatorių Žilvinas Roads ir sparčiai šalies elektroninės muzikos scenoje auganti Aurėja. Dūzgės –nemokamos ir atviros visiems.