English
Žurnalų archyvas

Vasario „Kaunas pilnas kultūros“ – apie vidinį ir išorinį kismą

9 vasario, 2024, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Kai vartysite šį žurnalo numerį, jau bus praėjusi Švilpiko diena, Šiaurės Amerikoje minima vasario 2-ąją. 1993 metais pasirodžiusi to paties pavadinimo komedija Billo Murrayʼaus herojų įkalino iš pažiūros nuobodžioje laiko kilpoje. Visgi sarkastiškasis žurnalistas rado išeitį – tai jam užtruko apie 33 metus. Iš prakeiksmo ištrūko tik tuomet, kai visiškai pasikeitė.

Pilkoje pavakarėje tarp žiemos saulėgrįžos ir pavasario lygiadienio nesunku užsisvajoti, kad gyvenimas sustojo. Bet pavasarį pasitiksime atsinaujinę – juk viršutinis žmogaus odos sluoksnis atsinaujina vos per mėnesį. Taip, per keturias savaites išoriškai esame jau kitas žmogus. O viduje? Septynerių pirmokas ir šešiasdešimt septynerių senjoras – kas gi tarp jų bendra? 

Viršelį iliustravo Daukantė

Taigi vasarį tyrinėjame kismą – vidinį ir išorinį. Kaip per dvejus metus nuo Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios pasikeitė šimtametis Kauno simbolis – Vytauto Didžiojo karo muziejus? Apie tai su įstaigos vadove pasikalbėjo Algirdas Šapoka. O ką bendra šio muziejaus įėjimą sergėjantys liūtai turi su Venecija, iš kurios į autorių gimtąjį miestą grįžta „Saulė ir jūra“? Operos-performanso kūrėjų ir atlikėjų pasakojimus apie ryšio su Kaunu kismą užrašė Jogintė Bučinskaitė.

Ar keičiasi žmogus tuomet, kai pasaulis aplink jį eina velniop? Šį klausimą uždavėme visam būriui žmonių. Su filosofiją studijuojančiu klimatologu Silvestru Dikčiumi pasikalbėjo Kotryna Lingienė, o Monika Balčiauskaitė su suvenyrų gamintojais ir pardavėjais aptarė šios prekių rūšies tvarumo galimybes. Atrodo, čia darbo nepritrūks – o kaip kūryboje? Ar tavo profesiją kėsinasi atimti dirbtinis intelektas? Čia įdomių įžvalgų pateikia VDU profesorė Jurgita Kapočiūtė-Dzikienė.

Miesto tyrinėtojus sudomins Justės Vyšniauskaitės pokalbis su Kauno filmų biuro vadove Goda Gajauskaite – jis apie tai, kad Kauną gali pakeisti keletas prožektorių ir filmavimo kamera. Desertui – Pauliaus Tautvydo Laurinaičio surikiuotas pastatų-chameleonų topas.

Nemokamo žurnalo ieškokite Kauno kavinėse, galerijose ir kitose kultūros vietose, taip pat kai kur Vilniuje. Visus numerius publikuojame ir ISSUU platformoje.

Iki pasimatymo jau pavasarį!