NBA, minėdama atkrintamųjų varžybų 75-ąjį sezoną, krepšinio aistruoliams pristato dokumentinį serialą „Hoop Cities“. Tarp devynių ryškiausių Europos krepšinio miestų pasirinktas ir Kaunas – Lietuvos krepšinio epicentras. Filmavimo lokacijomis tapo Kauno sporto halė, „Žalgirio“ arena, muziejai bei miesto kiemai. Apie Lietuvos antrąją religiją pasakoja krepšinio legendos, treneriai, muziejininkai ir fanai. Serialas jau pasiekiamas NBA League Pass platformoje, jį planuojama rodyti ir TV eteryje.
Garsiausi Europos krepšinio miestai
„Artėjant NBA atkrintamųjų varžybų 75 metų jubiliejui, nusprendėme sukurti dokumentinį serialą apie Europos krepšinio miestus. Pasirinkome keletą šalių ir leidomės tyrinėti jų vietinę kultūrą, istoriją bei fanų bendruomenes.
Kaunas į mūsų akiratį pateko neatsitiktinai. Čia gausu Lietuvos krepšiniui skirtų monumentų. Apsispręsti padėjo ir stiprus ryšys su NBA. Tai visam pasauliui žinomi ir į „Naismitho“ memorialinį krepšinio šlovės muziejų įtraukti kauniečių vardai – Arvydas Sabonis bei Šarūnas Marčiulionis“, – pasakojo NBA Europos ir Artimųjų Rytų turinio prodiuserė Sara Trombetta.
Aštuonių dalių NBA serialo „Hoop Cities“ filmavimo lokacijomis tapo devyni miestai aštuoniose Europos šalyse. Dokumentiką kurianti britų kompanija „Casual Films“ kino aikštelėmis pavertė Belgradą (Serbija), Boloniją (Italija), Kiolną ir Leverkuzeną (Vokietija), Stambulą (Turkija), Kauną (Lietuva), Paryžių (Prancūzija), Seviliją (Ispanija) ir Salonikus (Graikija).
Kauno krepšinis – ne vien už muziejaus vitrinų stiklo esančios taurės ir kiti trofėjai.
Pasakojimai apie Europos krepšinio miestus rugsėjo 29 d. startavo mokamoje NBA League Pass platformoje. Šią savaitę eteriuose pasirodė 4 serija – 50 minučių laida apie Kauną. Planuojama, kad visa dokumentika bus parodyta iki lapkričio 3 d., o tuomet kelsis į Europos ir Lietuvos TV ekranus.
Istorija nuo pat 1922-ųjų
„NBA pasirinkimas kurti laidą Kaune ir pasakoti apie miesto svarbą krepšinio istorijoje – neeilinis įvykis. Džiugu, kad projekto įgyvendinimu besirūpinanti kompanija įsigilino į šalies praeitį bei svarbiausius krepšinio momentus.
Itin pozityvus ir grįžtamasis ryšys iš dokumentikos autorių. Bendradarbiaudami su mumis archyvinės medžiagos paieškose, kūrėjai pastebėjo, kad Kauno epizodas turės bene stipriausią istorinį kontekstą. Į ekranus pateko muziejų nuotraukos, legendinių varžybų ištraukos ir net tarpukarinės taurės. Tai Kauno ir Lietuvos krepšinio istorijos epas nuo 1922-ųjų iki pat šių dienų“, – dalinosi Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.
Pasak jo, serialo kūrėjai į ekranus perkėlė istoriją apie lietuviško krepšinio šaknis, išėjimą iš Sovietų Sąjungos ir nepagydomą meilę oranžiniam kamuoliui. Ryškiausiu akcentu tampa ir neįtikėtinas momentas, kai 1992 metais, praėjus vos dvejiems metams po nepriklausomybės atkūrimo, Lietuva pelnė olimpinę bronzą.
Šias istorijas pasauliui pasakoja amerikiečių roko grupės „Grateful Dead“ įkūrėjas Bob Weir, krepšinio grandai Šarūnas Marčiulionis, Šarūnas Jasikevičius, Rokas Jakubaitis, Jurgita Štreimikytė-Virbickienė bei legendinis treneris Donnie Nelson. Kauniečiai taip pat galės išgirsti Lino Kunigėlio komentarus, „Žalgirio“ fanų, muziejininkų ir dabartinę sportininkų kartą auginančių specialistų pasakojimus.
Miestas – kino aikštelė
Prieš atvykstant į Kauną, „Casual Films“ ir NBA kūrybinės komandos buvo peržiūrėjusios didelį kiekį nuotraukų, varžybų įrašų bei numačiusios preliminarias veiksmo vietas. Nepaisant to, visas Kaunas tapo filmavimo aikštele.
Vos per keletą dienų aplankyti Krepšinio namai, Istorinė Lietuvos Respublikos prezidentūra, M. K. Čiurlionio bei Sporto muziejai, legendinė Kauno sporto halė ir „Žalgirio“ arena. Kūrybinė grupė taip pat filmavo gatvėse bei po skirtingus mikrorajonus išsibarsčiusiose krepšinio aikštelėse.
Prisimindami savo vizitą čia, jie sutaria, jog Kauno krepšinis – ne vien už muziejaus vitrinų stiklo esančios taurės ir kiti trofėjai. Tai po visą miestą išsibarstę krepšinio monumentai, asmenybės, pastatai bei kiti akcentai. Įsimintinu momentu svečiams tapo ir apsilankymas „Žalgirio“ rungtynėse bei galimybė savo akimis stebėti šiek tiek išprotėjusius krepšinio sirgalius.