Žurnalų archyvas

Turizmo sezonas Kaune prasidėjo: kviečia palepinti vidinį vaiką

5 birželio, 2024, Naujienos

Pirmadienį Lietuvos Zoologijos sode pristatytos vasaros turizmo sezono naujienos Kaune. Nuo muzikos instrumentų skambesio, gyvūnų pažinimo, rudenį duris atversiančios Mokslo salos iki kaunastiškos abėcėlės ar kitų mielų smulkmenų – 25–ąjį gimtadienį minintis Turizmo informacijos centras (TIC) kviečia nebijoti pasijusti vaiku ir Kauną tyrinėti jo akimis.

M. Plepio nuotr.

Anot Kauno miesto turizmo, verslo ir investicijų plėtros bei tarptautinės miesto rinkodaros agentūros „Kaunas IN“ direktoriaus Tado Stankevičiaus, naujos iniciatyvos, tarptautiniai kultūros ir sporto renginiai, naujos skrydžių kryptys rodo, kad Kaunas nebėra tarpinė stotelė, o miestas, į kurį vykstama tikslingai ir jame užsibūnama vis ilgiau. 

„Tą rodo ir gegužės 22–23 d. Kaune ir Kauno rajone vykęs Europos kelionių komisijos visuotinis susirinkimas, kuriame dalyvavo 27–ių Europos regiono šalių turizmo lyderiai, ir net 12,27 proc. praėjusiais metais išaugęs keleivių skaičius Kauno oro uoste ar 1,32 proc. padidėjęs nakvynių skaičius“, – pažymi jis.

Viena priežasčių atvykti į Kauną – jame vykstantys renginiai. Šiemet į Kauną birželio 5–9 d. užsukti kviečia šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“​, birželio 9 d. vyksiantis britų muzikos žvaigždės Sting koncertas, šimtmetį švenčiančios Dainų šventės įžanga, Ed Sheeran „+-=÷× 2024 Tour“​ koncertas,  AIDA Pasaulio nardymo, Europos U19 merginų futbolo ir Pasaulio studentų šiuolaikinės ​penkiakovės čempionatai, bei daugelis kitų. 

Pasak „Kaunas IN“ turizmo ir rinkodaros skyriaus vadovės Agnės Poderytės, akivaizdu, kad Kauną kuria drąsūs žmonės, kurie siekia pokyčio, nebijo eksperimentuoti ir bandyti, todėl ir veiklų, ką mieste galima išbandyti ar pamatyti – daug ir labai įvairių. „Šiemet kviečiame pažadinti vaikišką smalsumą ir vieniems, su draugais ar kartu su šeima atrasti ne tik naujas vietas, bet ir aplankyti senąsias, kurios nuolat keičiasi ir atsinaujina“.

Viena tokių vietų – vėlyvą rudenį duris po renovacijos atvėręs Lietuvos zoologijos sodas, ne tik supažindinantis visuomenę su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, bet ir skatinantis sąmoningumą ir atsakomybę už biologinės įvairovės išsaugojimą. 

M. Plepio nuotr.

Birželio 29 d. vyksiančiai jubiliejinei Dainų dienai Kaune pasiruošti kviečia ir Kauno senamiestyje įsikūręs interaktyvus Tautinės muzikos muziejus – erdvė, skirta pažinti lietuvių muzikavimo tradicijas bei pačiam išbandyti ne tik įvairius muzikos instrumentus, bet ir dainuoti sutartines ar pasijusti didžėjumi.

Veiklos šeimai ir naujai duris atversiantis TIC Rotušėje

Liepos mėnesį po renovacijos duris atvers Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius. Čia po pertraukos sugrįš ir Kauno TIC padalinys, kuriame bus galima sužinoti visas turizmo naujienas bei įsigyti kaunastiškų suvenyrų. 

Visą vasarą savo veiklą tęs ir Kaukutis – naujas Kauno personažas vaikams, po miestą vedžiojantis visus mažuosius miesto tyrinėtojus ir jų tėvelius.​ Į pirmąsias kūrybines dirbtuves su menininke Kornelija Žalpyte vietoms užsipildžius vos per parą, įsibėgėjus vidurvasariui planuojamas didesnės apimties renginys, kuriame galės dalyvauti visi norintys.

Nuo kaunastiškos abėcėlės iki skambančių suvenyrų

Visą balandžio mėnesį, kiekvieną dieną, „Kaunastic“​ instagramo paskyroje buvo galima stebėti, kaip gimsta kaunastiška abėcėlė. Šiandien A2 formato abėcėlės plakatą jau galima įsigyti Turizmo informacijos centre (Laisvės al. 36)  ir el. parduotuvėje. 

M. Plepio nuotr.

Dar viena naujiena – Kaune gimusios ir jubiliejų švenčiančio Dainų šventės proga išleistas itin riboto tiražo, vos 300 vnt., ženkliukas, kurį taip pat galima įsigyti TIC arba internetu.

Visos turizmo naujienos: visit.kaunas.lt