Žurnalų archyvas

Teatro gimtadienio šventėje – „Auksinės teatro rūtos šakelės“ 

20 gruodžio, 2022, NKDT inf. | Naujienos

Gruodžio 19 dieną Nacionalinis Kauno dramos teatras šventė 102-ąją sukaktį. Jau antrus metus iš eilės šią dieną vyko renginys, skirtas garbės ženklais „Auksinėmis teatro rūtos šakelėmis“ pagerbti labiausiai nusipelniusias teatro asmenybes ir kūrėjus, kurių veikla buvo ryškiausia praėjusiais metais.

Šventės pradžioje publikai primintos visos praėjusių metų premjeros ir perduoti jų režisierių linkėjimai. Premjerų, kurių daugumą sudarė tarptautiniai „Kaunas – 2022“ projektai, net aštuonios: „Frankenšteino kompleksas“ kartu su „Dirty Deal Teatro“ (rež. V. Silis, Latvija), „Kauno asamblėja“ kartu su „Porte Parole“ (rež. Ch. Abraham, Kanada), I. Vyrypajev „Jaudulys“ (rež. A. Špilevoj), „Kauno pavasaris‘72“(rež. J, Tertelis), „Babelio bokštas“ (rež. H. Brinchmann, Lietuva, Norvegija, Islandija, Vengrija), „Dorianas“ (rež. R. Wilson, kartu su D‘haus, Vokietija), „Veidas/Visage“ (rež. I. Adelus&Suran, V. Adelus, Prancūzija), „Žemė“ (rež. I. Uryvskyi, Ukraina).

Teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas sveikindamas susirinkusius tarė: „Nuo 1920 metų, praėjus 102 metams nuo pirmosios premjeros, teatro paslaptis ir teatro stebuklas nėra išsemtas – jis vis vilioja naujus talentus. Jie čia, šioje scenoje dovanoja naujas patirtis. Mielieji, šie 2022 metai, mūsų darbuotojams, kurių yra apie 150, buvo patys trumpiausi metai mūsų teatre, – nestokojome kūrybingumo, vyko kūrybos proveržis, kuris neleido skaičiuoti nei dienų, nei valandų. Buvo vienas laikas, kuris dovanojo įspūdinga kraitį, likusį teatro repertuare. Tai pati gražiausia dovana. Tad būkite pasveikinti visi.“

D. Stankevičiaus nuotr.

Prieš pradedant „Auksinių teatro rūtos šakelių“ teikimą, kultūros viceministras Albinas Vilčinskas įteikė aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ aktoriui Dainiui Svobonui, kuris  negalėjo atvykti atsiimti apdovanojimo, nes vaidino spektaklyje „Balta drobulė“.  Garbės ženklu aktorius pagerbtas už platų kūrybinės veiklos lauką, nuoširdų pasišventimą teatro scenai, ryškius, pripažinimo sulaukusius vaidmenis teatre ir kine, sėkmingą bendradarbiavimą su Lietuvos bei užsienio kūrėjais.

D. Stankevičiaus nuotr.

Taip pat įteiktas ir apdovanojimas – siurprizas jaunajam menininkui – porą metų gyvuojantis teatro verslo klubo nariai įsteigė specialų prizą „Metų kūrybinio proveržio“ laureatui. Kelione ir stažuote į užsienio teatrą apdovanotas aktorius Marius Karolis Gotbergas, kuris šį sezoną sukūrė ryškius vaidmenis spektakliuose „Kauno asamblėja“, „Kauno pavasaris‘72“, „Babelio bokštas“, „Veidas/Visage“. Apdovanojimą menininkui įteikė Kauno Tauro LIONS klubo narys Arimantas Gudaitis.

Garbingą garbės ženklą ir premiją „Auksinė teatro rūtos šakelė“ teatralams skyrė apdovanojimo rėmėja, įmonių grupė „SDG“ (Saugaus darbo garantas) ir jos vadovai Rūta ir Eduardas Jasai. Verslininkai džiaugėsi, kad apdovanojimai vyksta jau antrus metus ir jie liudija, kad prie teatro stebuklo sukūrimo prisideda daugybė žmonių. 

Šiemet „Auksinė teatro rūtos šakelė“ papuošė penkis teatro profesionalus: dvi teatrui pasišventusias asmenybes už viso gyvenimo nuopelnus ir tris teatro kūrėjus, darbuotojus, kurie savo kūrybiškumu buvo nepralenkiami pastarąjį sezoną. Kandidatus apdovanojimams siūlė teatro bendruomenė, rinko speciali komisija, sudaryta iš teatro darbuotojų, Lietuvos teatro sąjungos ir prizo steigėjų atstovų.

Trys rūtelės už išskirtinius šių metų pasiekimus skirtos sezono lyderiams: aktoriui Dainiui Svobonui, ilgametei siuvyklos vedėjai Janinai Necelienei, generalinio direktoriaus pavaduotojai rinkodarai Agnei Burovienei. Laureatai tarė didžiulį „ačiū“ visiems juos palaikantiems žmonėms. Agnė Burovienė pabrėžė, kad šį apdovanojimą ji priima kaip komandinio darbo dovaną, nes ji kiekvieną dieną džiugia širdimi eina į teatrą žinodama, kad net didžiausios problemos išsispręs. Laureatams apdovanojimus įteikė „SDG“ vadovai, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Aidint garsiems salės plojimams „Už gyvenimo nuopelnus“ pagerbtas ilgametis teatro vyriausiasis administratorius, teatro veidas Rimantas Štaras. Šiltai sutikta ir antroji nominacijos laureatė aktorė Daiva Stubraitė. Jai skirtą apdovanojimą atsiėmė sutuoktinis, scenografas Sergejus Bocullo. Taip pat aktorę pasieks ir jos praėjusiam jubiliejui skirta Kauno miesto savivaldybės simbolinė dovana  „Tauriukas“.

Šventės dalyviams muzikinį siurprizą padovanojo kompozitorius Giedrius Kuprevičius, gyvai atlikdamas kūrinius iš spektaklių, kuriuos lydėjo instaliacija-improvizacija „Teatras mano muzikoje“.

D. Stankevičiaus nuotr.

Teatras dėkingas už šventę UAB „SDG“, teatro verslo bičiulių klubo nariams ir jiems talkinusiems Kauno Tauro LIONS klubui. Už autorines puokštes teatras dėkoja floristui  Antanui Mažonui  ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrui, už  vaišes – restoranui „Meet and Taste“ ir UAB „Alkava“.