Žurnalų archyvas

Tarptautiniame Kauno kariliono muzikos festivalyje – netikėti varpų duetai

31 rugpjūčio, 2021, Naujienos

Pirmąjį rudens savaitgalį, rugsėjo 4-5 d., į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį penktąjį kartą sugrįžta Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis. Dvi dienas Kaune skambės ne tik varpai, bet ir ypatingi kariliono muzikos duetai su elektronine muzika, gitara bei valtorna. 

Duetų programą pristatys Europoje puikiai žinomi atlikėjai iš Lenkijos ir Belgijos: Monika Kaźmierczak (karilionas), Michał Szczerba (valtorna), Jan Verheyen (karilionas) ir Cedric Honings (gitara). Kartu su svečiais iš užsienio koncertuos klaipėdietis kariliono meistras Stanislovas Žilevičius.

Šeštadienį, rugsėjo 4 d. 13 val. festivalį atidarys dviejų atlikėjų iš Gdansko (Lenkija) duetas: Monika Kaźmierczak skambins varpais, o Michałas Szczerba gros valtorna. Duetas tiek šeimoje, tiek muzikoje, pristatys programą, kurioje maišysis klasika (Johann Sebastian Bach, Matthias Vanden Gheyn) su šiuolaikine muzika (Arvo Pärt, Georges Barboteu) ir moderniais specialiai karilionui kurtais kūriniais (Loreta Narvilaitė, Katarzyna Kwiecień-Długosz, Krzysztof Falkowski). 

Monika Kaźmierczak

Michałas Szczerba

Festivalį 21 val. pratęs vakarinis belgų atlikėjo Jan Verheyen koncertas, kurio metu kariliono bokštas nušvis įvairiomis spalvomis. Jan Verheyen atliks savo kūrybos kariliono ir elektroninės muzikos kompozicijas. Tai šiuolaikinės muzikos pavyzdžiai, įkvėpti praeities ir tiesiantys tiltą į ateitį.

Sekmadienį, rugsėjo 5 d., 13 val. prie Jan Verheyen prisijungs gitaristas iš Belgijos Cedric Honings. Duetas, pavadinimu „Guitarillon“, atliks kūrinių programą nuo J. S. Bacho iki populiariosios muzikos, tokios kaip: „Nirvana“, Michaelas Jacksonas ar muzikos iš filmų „Sostų karai“ ir „Žvaigždžių karai“. 

Festivalį sekmadienį 15 val. užbaigs kariliono meistras iš Klaipėdos Stanislovas Žilevičius, kuris pristatys programą „Kariliono metamorfozės“. Skambės Giedriaus Kuprevičiaus, Frederic Chopin, Astor Piazzolla, Arvo Pärt ir paties S. Žilevičiaus kūriniai.

S. Žilevičius

Žiūrovai koncertų metu turės galimybę stebėti atlikėjus kariliono bokšte: koncertai bus tiesiogiai transliuojami aikštėje sumontuotame dideliame ekrane.

Visi festivalio renginiai nemokami.
______

Festivalio organizatorius: Kauno menininkų namai
Festivalio globėjas: Kauno miesto savivaldybė
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Festivalio partneris: Vytauto Didžiojo karo muziejus