Žurnalo archyvas

Tarp Kauno vasaros topų – Vytauto Didžiojo karo muziejaus kariljono bokštas

9 liepos, 2025, VDKM inf. | Naujienos

Ar šią vasarą jau spėjote apsilankyti Vytauto Didžiojo karo muziejaus kariljono bokšte? „Juk vasara tuoj persiris į antrą pusę, ateis ruduo, ir bokštas bus uždarytas iki kitų metų“, – primena muziejus.

Trečiadienis, šeštadienis ir sekmadienis (išskyrus, kai sutampa su šventinėmis ir nemokamo lankymo dienomis) yra savaitės dienos, kuriomis galite užlipti 101 laipteliu, susipažinti su bokšto istorija bei iš aukštai pasigrožėti senais ir ne tokiais senais Kauno stogais.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpinės bokštas, koks matomas dabar, buvo baigtas statyti ir įrengtas 1937 m. Tais pačiais metais buvo įkurtas Kauno kariljonas, kuriame reguliariai koncertuoti pradėta 1956 m. Koncertus atlikdavo Kauno simboliai muzikantai Viktoras ir Giedrius Kuprevičiai. Mūsų dienomis koncertų estafetę perėmė naujoji karta, ir tradicija gyvuoja toliau.

Lankytojų laukia ne tik Kauno panoramos, atsiveriančios iš 32 metrų aukščio, bet ir įdomi kelionė viršun. Pakeliui į bokšto apžvalgos aikštelę galėsite susipažinti su įdomia bokšto istorija, prisiliesti prie istorinių varpų ir, žinoma, pamatyti, kur groja muzika miestiečius ir svečius užburiantys kariljonininkai. Jus pakerės senasis bokšto kariljonas su 49 varpais, JAV lietuvių dovanotas ir nuo 1922 m. Kaune skambantis Laisvės varpas, vokiečių gamintas „C.F. Rochliz“ laikrodžio mechanizmas (plačiau apie šį ir kitus miesto laikrodžius – liepos žurnale „Kaunas pilnas kultūros“, – red. past.).

Apsilankyti bokšte pakilti su Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankytojo bilietu. Muziejus trečiadieniais dirba nuo 10 iki 19 val., šeštadieniais ir sekmadieniais – nuo 10 iki 17 val. Bokštą galite lankyti iki rugsėjo 28 d.

Į bokštą galima patekti tik pro Vytauto Didžiojo karo muziejaus ekspozicijų sales (iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karybos ekspozicijos), o ne pro bokšto duris. Norint apsilankyti muziejaus varpinės bokšte, nereikia registruotis iš anksto, tereikia įsigyti muziejaus bilietą (suaugusiems – 5 Eur, moksleiviams/studentams – 2,5 Eur, šeimai – 10 Eur). Bokštas nepritaikytas žmonėms su fizine negalia.