Žurnalų archyvas

Sugiharos namai kviečia atrasti tarpukario Kauną kaip „Šiaurės Kasablanką“ (fotogalerija)

7 gruodžio, 2022, Sugiharos namų inf. | Naujienos

Žaliakalnyje, „Radijo rajonu“ vadintame kvartale jau dvi dešimtis metų veikiantis Sugiharos namų muziejus gruodį pristatė patyrimines ekskursijas „Tarpukario Kauno paslaptys: Japonijos skoniai, diplomatų ir šnipų istorijos“.

Visai neseniai muziejus pradėjo organizuoti prasmingas potyrių keliones, kurių metu lankytojai gali pajusti japoniškos kultūros skonių – paragauti tradicinių mochi ar žaliosios arbatos, daugiau sužinoti, kodėl tarpukario Kaunas gali būti vadinamas Šiaurės Kasablanka, kokios pabėgėlių istorijos skleidėsi tylioje Vaižganto gatvėje.

Ekskursijas veda ir dr. Linas Venclauskas. Sugiharos namų nuotr.

Naujo formato ekskursijos, tikimasi, pritrauks lankytojų iš visos Lietuvos. „Patyriminės ekskursijos metu lankytojus nukeliame į to meto Kauno diplomatų gyvenimo užkulisius, iš arčiau supažindiname su Japonijos konsulo Čiunės Sugiharos, dirbusio ir gyvenusio šiuose Vilties namuose Kaune bei išgelbėjusio apie šešis tūkstančius žydų, asmenybe ir žygdarbiais“, – sako Sugiharos namų muziejaus direktorius Ramūnas Janulaitis.

Paslaptingą Sugiharos namų dvasią pajusti padedančios patyriminės ekskursijos metu lankytojai sužino, kas slypi už „Gerumo kristalo“, taip pat yra supažindinami su istorijose rečiau minimu Č. Sugiharos kolega, Nyderlandų garbės konsulu Janu Zwartendijku bei jo indėliu į nepaprastai drąsius ir kilnius žygdarbius tarpukario Lietuvoje. „Na, o ypatingą istorinį pasakojimą lydi daugybė negirdėtų detalių ir liudijimų ne tik apie tuometį Kauną, vadintą šnipų miestu, bet ir japoniškos kultūros gyvavimą jame“, – priduria R.Janulaitis.

Namas Vaižganto g. 30 Kaune tapo simboline ir ypatinga vieta tuomet, kai juose prieš pat Antrąjį pasaulinį karą įsikūrė diplomatas Chiune Sugihara (Čiunė Sugihara) su šeima. Šio iškilaus žmogaus, dirbusio Japonijos konsulu, dėka tūkstančiai žydų, bėgančių nuo blogio imperijos ir gavę vizas, rado saugią užuovėją tolimiausiuose pasaulio kampeliuose. Šiandien Sugiharos namų muziejus yra tarsi gerumo krislas, primenantis tamsiausius žmonijos periodus ir itin svarbią gėrio kovą su blogiu, puoselėjantis ir skleidžiantis bendražmogiškas vertybes.

Ekskursijos trukmė – 1,5 val.
Registracija: info@sugiharahouse.com
Vieta: Sugiharos namų muziejus, Vaižganto g. 30
Ekskursijos kaina – 20 eurų asmeniui, ekskursijos dalyvių skaičius – nuo 5 iki 15 žmonių
Ekskursijų datos – gruodžio 13d., 15d., 20 d., 22 d. – 18 val., Gruodžio 10 d., 17d. – 15 val.

Jei norite ekskursijos kitu metu, susisiekite info@sugiharahouse.com.