Žurnalų archyvas

#SpalvinamUkrainai: Telkiame kūrėjus plakatų akcijai

25 vasario, 2022, KPK redakcija | Naujienos

Ką karo metu gali menas? Jis gali perduoti žinutę, sustiprinti dvasią ir netgi suteikti finansinę paramą. 

Žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ redakcija, pamačiusi savilaidos spaustuvėje „Hands on Press“ sukurtus plakatus ketvirtadienį vykusiai akcijai Vienybės aikštėje, nusprendė inicijuoti naują akciją #SpalvinamUkrainai. Ji skirta įkvėpti iliustratorius, piešėjus, kitus kūrėjus kurti mėlynai-geltonus plakatus išreiškiant savo poziciją prieš karą Ukrainoje ir savo talentu prisidėti prie lėšų rinkimo labdarai – pardavus plakatus gautus pinigus paaukoti menininko pasirinktai organizacijai.

(Papildymas – vasario 27 d.  vakarą akcija buvo sugeneravusi bent 1340 Eur paramos Ukrainai, dalyvaujančių menininkų skaičius – daugiau nei 20)

Viskas labai paprasta – sukuriate mėlynai-geltoną ukrainiečius palaikantį plakatą, atspausdinate, įkeliate jį pardavimui internete, soc. tinkluose pažymite įrašą #SpalvinamUkrainai, o sulaukę pirkėjo paaukojate gautą pelną „Blue & Yellow“, Raudonajam Kryžiui ar bet kuriai kitai labdaros organizacijai, kuri padeda nuo karo kenčiančiai Ukrainai. Jei neturite galimybės pardavinėti plakatų, susitariate su žmogumi, kad jis pervestų paramą tiesiogiai. O ką darome mes?

Spaustuvės „Hands on Press“ įkūrėjos Gabrielė ir Inga sako, kad šioje idėjoje mielai pabus pagelbėtojomis, jei menininkai nori spausdinti plakatus risografijos formatu:

„Jei jūs norite rinktis risografiją – galime atspausti mėlynai-geltonų spaudinių nemokamai, pasitikėdamos, kad pardavę juos paaukosite pelną labdarai. 

Jei patys pardavinėti galimybės neturite, „Hands on Press“ šiuo klausimu gali pagelbėti savo parduotuvėje.“

„Kaunas pilnas kultūros“ tuo tarpu pažada viešinti prie akcijos #SpalvinamUkrainai prisijungsiančius kūrėjus, aktyvias nuorodas į jų parduodamus plakatus. Siųskite informaciją pilnas@kaunas.lt ar socialiniais tinklais.

Susisiekite su „Hands on Press“ ir „Kaunas pilnas kultūros“ soc. tinkluose, jei turite klausimų ar minčių, kaip patobulinti šią idėją ir įdarbinti talentus geriems tikslams. 

Eglės Palubeckytės iliustracija – „Kauno pilno kultūros“ kovo viršelis

Nuspalvinkime pilkas dienas mėlynai-geltonai kartu. 

handsonpress.lt

facebook.com/kaunaspilnaskulturos