Žurnalų archyvas

Spalio „Kaunas pilnas kultūros“: duodam vaizdų (ir žodžių)

1 spalio, 2021, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Galbūt šį numerį įkvėpė Gabrielė Gudaitytė ir Inga Navickaitė-Drąsutė, abi iliustravusios šios vasaros „Kauno pilno kultūros“ viršelius ir rugsėjo pradžioje oficialiai atidariusios savilaidos spaustuvę-dirbtuves „Hands on Press“? Interviu su merginomis publikavome vaizdo formatu, rasite jį mūsų socialiniuose tinkluose.

O gal vis gausėjantis lietuviškų grafinių romanų srautas? Po pokalbio su komiksų ir popkultūros ekspertu Jaqu Greensponu iškart nusipirkome Akvilės Magicdust istoriją apie merginų roko grupę „Bitės“ ir nekantraujame nučiupti Linos Itagaki pieštą skulptoriaus Vinco Grybo legendą… O kur dar Miglės Anušauskaitės šiuo metu piešiamas aušrininkas Jonas Šliūpas. Labai laukiame.

Gal šiek tiek ir jau baigta komiksų ir risografijos entuziastų „Kitokia grafika“ istorija, kurią savo numeriuose ir vaizdo pasakojimuose esame palietę?

Gal įkvėpė ir beveik nebematomas senųjų Kauno spaustuvių tinklas – istoriniuose pastatuose mokosi studentai ir net veikia baseinai? Ar gal viena tokia itin slapta spaustuvė prie pat miesto ribų?

Arba pirmoji iliustracijos bienalė, šiemet labai netikėtai, bet žavingai įšokusi į Kauno renginių kalendorių. 

Arba tiesiog faktas, kad mes, kaip žurnalas, neegzistuotume ir be iliustratorių, ir be spaustuvių. Gal dėl šio sunkiai paaiškinamo susižavėjimo rankomis, kuriančiomis vaizdo ir žodžio stebuklus, ir leidžiame „Kauną pilną kultūros“. Metas visas šias rankas paspausti.

Nemokamą žurnalą „Kaunas pilnas kultūros“ rasite Kauno menininkų namuose, bibliotekose, galerijose, muziejuose, kavinėse, baruose, knygų nameliuose. Visur Kaune ir kai kur Vilniuje. Arba internete!