Žurnalų archyvas

Socialinė iniciatyva: „Dangus virš Ežiuko vaikystės“ – debesų pasaka Lietuvos ir Ukrainos vaikams

25 gegužės, 2022, VDU inf. | Naujienos

Rašytojos Indrės Sekevičienės projektas siekia skleisti pasakų šviesą Lietuvoje gyvenantiems vaikams – tiek čia gimusiems, tiek dėl karo Ukrainoje atvykusiems į mūsų šalį. Kad graži svajonė išsipildytų, prie pelno nesiekiančio projekto kviečiami jungtis visi: iš anksto užsakę knygą „Dangus virš Ežiuko vaikystės“ lietuvių kalba, ukrainietiškąją – „Небо над дитинством Їжачка“ – padovanos mažiesiems ukrainiečiams. 

Vytauto Didžiojo universiteto absolventės ir Komunikacijos projektų vadovės I. Sekevičienės pasaka „Dangus virš Ežiuko vaikystės“ – penkta rašytojos knyga. Magišką istoriją iliustruojančios žaismingos pačios autorės fotografijos – kiekvienam vaikui gerai pažįstamas debesų „ganymas“, atsigulus ant nugaros pievoje vasarą. Rašytoja tikisi, kad šios pasakos istorija atneš vaikų širdelėms ramybės, šypsenų ir giedro vaikiško džiaugsmo. 

Asmeninio archyvo nuotr.

„Meilę žodžiui, pagarbą knygai atsinešiau iš vaikystės. Vėliau tai dar labiau sustiprino studijos bei darbas Vytauto Didžiojo universitete. Gimus vaikams – o jų turiu tris – nuolat kurdavau ir sekdavau pasakas apie Ežiuką. Pamažu išsigrynino viena, kuri padrąsina, leidžia nusišypsoti, leistis į stebuklingą kelionę kartu su debesimis. Šių dienų kontekste ji turi dar daugiau prasmių ir misijų… „Dangus virš Ežiuko vaikystės“ pasakoja apie Ežiuką, kuris savo vienatvės akimirką randa draugų danguje. Debesiniai triušiai ir voverytė, erelis ir vėžys, mistinis padarėlis Cimbutis ir kiti personažai leidžia Ežiukui nusiraminti ir nusišypsoti. Šiandien į Lietuvą atvykusieji ukrainiečiai – tarsi mažieji ežiukai – toli nuo savo namų ir draugų“, – teigė I. Sekevičienė.

Knygą į ukrainiečių kalbą vertusiai VDU Švietimo akademijos dėstytojai T. Ponomarenko tai buvo orus ir įdomus darbas. „Esu dėkinga knygos autorei Indrei už suteiktą galimybę prisidėti prie šio stebuklo kūrimo proceso. Manau, knyga leis ukrainiečių vaikams pasijausti laimingesniais ir suprasti, kad jie nėra vieni, nors ir praradę draugus, ryšius, o kai kurie – šeimas ir namus. Jos skaitymas yra savotiška meditacija, kuri priverčia ir mus, suaugusius, pasižiūrėti į dangų ir jame pastebėti stebuklus“, – sakė T. Ponomarenko. 

Knyga bus išleista surinkus leidybai ir platinimui paštu reikiamą sumą, numatomas lėšų rinkimo terminas – birželio 30 d. Rašytoja kviečia palaikyti šią iniciatyvą ir prisidėti nuperkant bent po vieną knygą: kiekvienas ją įsigijęs taps šypsenas vaikams dovanojančio projekto dalimi. Knygą galima užsakyti platformos „Contribee“ elektroninėje parduotuvėje adresu: https://contribee.com/knyga-dangus-virs-eziuko-vaikystes. Pirkėjai gaus lietuvišką knygos versiją, o ukrainietiškoji versija su nacionalinio savanorių koordinavimo centro „Stiprūs kartu“ savanorių pagalba bus išdalinta Ukrainos vaikams, apsistojusiems Lietuvoje.

Knyga 32 puslapių, kietais viršeliais, spausdinta ant kokybiško, fotografijoms skirto popieriaus. Knygos teksto, fotografijų, iliustracijų ir dizaino autorė Indrė Sekevičienė, redaktorė Milda Kiaušaitė, vertėja Tetiana Ponomarenko, ukrainiečių kalbos redaktorė Svitlana Pazyčenko.