Žurnalų archyvas

Šiuolaikinio šokio asociacija profesionalus, mėgėjus ir senjorus kviečia sugrįžti į šokio pamokas

23 rugpjūčio, 2023, LCDA inf. | Naujienos

Rugsėjis žymi naujų mokslo metų pradžią ir, kol vieniems tai priežastis sugrįžti į mokyklą, Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) kviečia sugrįžti į jau daugiau nei dešimtmetį vykdomas šiuolaikinio šokio pamokas. Nuo rugsėjo 4 d. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje į šokio pamokas keliauti galės tiek šios srities profesionalai, tiek mėgėjai bei senjorai, rašoma pranešime spaudai.

ŠŠA jungia daugiau kaip 60 šiuolaikinio šokio šokėjų, kurie ne tik pasirodo Lietuvos šiuolaikinio šokio scenoje, bet ir dalinasi patirtimi edukacinėse veiklose. Vilniuje įsikūrusiame šiuolaikinių scenos menų centre „Menų spaustuvė“ skirtingi ŠŠA nariai (ir ne tik) savo žiniomis dalinsis su kitais kolegomis profesionalų lygio pamokose. 

Tuo tarpu atviro lygio pamokos bus skirtos kiekvienam norinčiam pradėti ar tęsti savo šiuolaikinio šokio kelionę. Pamokas ves šokėjai Liza Baliasnaja, Vilma Pitrinaitė, Dominyka Markevičiūtė, Agnietė Lisičkinaitė bei kiti.

M. Plepio nuotr.

Savo įgūdžius tiek profesionalai, tiek šokio entuziastai ar jau patirties turintys taip pat galės lavinti ir Kaune – Kauno kultūros centre, „Šokio namuose“. Pamokose dalyviai gaus įvairių šiuolaikinio šokio žinių, kadangi pamokos bus vedamos šiuolaikinio šokio mokytojų Emos Senkuvienės, Adrian Carlo Bibiano, Mariaus Pinigio. 

Kaip ir Vilniuje bei Kaune, dėmesys šokio profesionalų tobulėjimui bus skirtas ir Klaipėdoje. Čia į pamokas kvies Šeiko šokio teatro šokėja, choreografė Inga Kuznecova bei kiti ŠŠA nariai.

Nors šokio veikla neretai siejama su jaunyste ir stereotipas, kad sulaukus vyresnio amžiaus šokti nebegali, vis dar itin gajus, ŠŠA ir toliau neigia amžizmą, tad „Kultūros fabrike“ Klaipėdoje bei Kauno kultūros centre nemokamai kvies šokti ir senjorus. 

M. Plepio nuotr.

Judėjimas vienodai svarbus, nepaisant to, kuriame gyvenimo tarpsnyje esi ir šokis gali prisidėti ne tik prie geresnės senjorų fizinės, bet ir emocinės savijautos. Patirti šokį Klaipėdoje senjorus kvies Šeiko šokio teatro šokėja, choreografė Dovilė Binkauskaitė, o Kaune –  jau ne pirmus metus edukacijos erdvę vyresnio amžiaus dalyviams kurianti šokėja ir choreografė Goda Laurinavičiūtė. „Mano pamokose klausome daug klasikos, džiazo. Šokio pamokos pilnos harmonijos, kūrybiškumo, plastiškumo, dėmesio, jautrumo savo kūnui ir aplinkai“, – apie tai, ko gali tikėtis pamokose apsilankę senjorai, atsiliepia Goda. 

Šiuolaikinio šokio pamokų tvarkaraščių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje ieškokite www.lcda.lt.

Šiuolaikinio šokio asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.