Žurnalų archyvas

Šiuolaikinio cirko kūrėjai pristato spektaklį, nagrinėjantį psichologinį ir fizinį spaudimą

28 lapkričio, 2022, Organizatorių inf. | Naujienos

Lapkričio 30 d. „Menų spaustuvėje“ Vilniuje ir gruodžio 4 d. Kauno miesto kameriniame teatre bus pristatytas jaunosios kartos cirko kūrėjų „Kanta Company“ šiuolaikinio cirko spektaklis „107 būdai kaip įveikti spaudimą“.

Manto Bartaševičiaus nuotr.

Spaudimas, įtampa, nerimas, perdegimas tai su kuo susiduria šiuolaikinė visuomenė. Dažnas žmogus šiuos veiksnius patiria būtent darbe. Įtempta dienotvarkė, ilgos darbo valandos ir mažas miego kiekis, nuolatinis sprendimų priėmimas sukelia įtampą. Cirko mene viskas dar sudėtingiau, nes šiuolaikinio cirko artistai patiria ne tik psichologinį, bet ir fizinį spaudimą. Psichologinis – atlikti triuką sėkmingai, pagauti partnerį. Fizinis – suspausti oro akrobatikos įrankį tam, kad nenukristum, spausti partnerio rankas, kad iškeltum į viršų, ar saugiai nuleistum ant žemės. Tai yra didžiulė cirko praktikos dalis, kuri retai pastebima.

Manto Bartaševičiaus nuotr.

„Šio kūrinio idėja mums gimė suvokus, kad didžioji dalis mūsų profesinių patirčių yra susijusios su spaudimu. Sudarėme 107 būdų sąrašą, kaip susidoroti su juo. Esame tikri, kad jį galima tęsti amžinai, bet po šių mūsų įvardintų punktų pasijutome laisvesni, tarsi būtume išsilaisvinę nuo įtampos. Tikimės, kad tą patį perteiksime žiūrovams. Spektaklyje jie išvys tiek kasdienes, tiek pačias absurdiškiausias situacijas, kurios atskleis, ką mes darome jausdami spaudimą,“ – sako vienas iš spektaklio kūrėjų Kęstas Matusevičius. 

Apie psichologinį ir fizinį spaudimą pasakojantis šiuolaikinio cirko spektaklis, sukurtas Kaune reziduojančios ir kuriančios trupės – „Kanta Company“. Jos nariai, Kęstas Matusevičius ir Aino Mäkipää, kartu studijavo šiuolaikinio cirko mokykloje „SaSak“ (Lahtis, Suomija). Šių cirku gyvenančių meninkų misija atvežti kultūrą ten kur ji retai pasiekiama Lietuvoje ir užsienyje. Trupė siekia per humorą paliesti svarbias temas, o naudojantis cirku kasdienybę paversti magišku pasauliu.

Bilietus platina www.bilietai.lt

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai: Cirko Sapiens, Menų spaustuvė, Kauno miesto kamerinis teatras.