Žurnalų archyvas

Šimtametes violončeles šokdinantys latviai „Melo-M“ – Kaune 

7 kovo, 2024, Naujienos

Sakoma, kad „Melo-M“ kuriamas klasikinių kostiumų bei instrumentų įvaizdis apgauna – jų pasirodymai retai vyksta pagal suplanuotą scenarijų, o iš savo vietų pakyla ne tik publika, bet ir jie patys. Latvijos violončelės virtuozai jau balandžio ir gegužės mėnesiais, Vilniaus, Kauno ir Palangos žiūrovus kerės savo galimybėmis varijuoti įvairiais muzikos žanrais nuo klasikinio roko iki pop muzikos hitų. Koncertas Kauno kultūros centre – gegužės  8 d.

Šiemet 20-metį švęsianti grupė, karjeros pradžioje tikrai nesitikėjo, kad kada nors dalysis viena scena su tokiomis grupėmis, kaip „Apocalyptica“, „Boney M“ ar „Gipsy Kings“. 2004-aisiais Karlio Auzans popieriuje užrašyta mintis apie trijų violončelininkų projektą netrukus  realizavosi su kaupu. Porai bičiulių pasiūlęs sugroti viename televizijos projekte, jis nesvajojo jog po to trijulės lauks koncertai Europos kino apdovanojimuose, kad jie atstovaus šaliai tarptautinėse turizmo parodose Paryžiuje, Romoje, Londone ar vyks į turus Jungtinėse Amerikos Valstijose. 

„Melo-M“ archyvo nuotr.

Šešis muzikos albumus išleidę „Melo-M“ nariai teigia, kad muzikos grožis slypi tame, jog  niekada neprivalai laikytis vieno žanro. „Juk reikšmingiausia yra melodija, kurią atliekame violončelėmis. Štai kodėl mūsų pavadinimas yra Melo-M – Melodijos Manija“, – mintimis dalinosi K. Auzans. Panašu, kad šią idėją atlikėjai puoselėja ne tik scenoje, bet ir kasdieniame gyvenime, kurdami muziką filmams, teatrui, dirbami Latvijos nacionalinėje operoje ar koncertuodami su įspūdingu 100 violončelininkų orkestru. 

Grupės lyderis K. Auzans pasakojo jog jo instrumentas nepavargdamas griežia jau nuo 1857-ųjų.

Tai atlikėjai, kurie nesupyks, jei kas nors juos pavadins geek‘ais (liet. moksliukais) – jau vien faktas, kad visos narių violončelės skaičiuoja šimtus metų išties nustebintų ne vieną. Grupės lyderis K. Auzans pasakojo jog jo instrumentas nepavargdamas griežia jau nuo 1857-ųjų, o kolegos Mikelio yra daugiau nei šimtmečio senumo. Tačiau paskutinioji trejeto violončelė seniausia – ji publiką stebina jau maždaug 300 metų. 

Paklausti apie Lietuvos publikai ruošiamą programą, jie neslepia, kad tai bus geriausia jau egzistuojančių melodijų kompiliacija. Galbūt nuskambės ir visiems gerai žinomas kūrinys „Final Countdown“ – viena svarbiausią melodijų „Melo-M“ karjeroje. Ši jų sugrota versija tapo viena iš populiariausių šios dainos versijų pasaulyje. 

Bilietai į koncertą Kaune.