Žurnalų archyvas

Simfoninis orkestras Kaune repetuoja klubinius hitus

13 rugsėjo, 2022, „Lizdo“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Naktinis klubas „Lizdas“ bei Kauno miesto simfoninis orkestras „Kaunas 2022“ programoje pristato jungtinį projektą – „Kaunas 808 Orchestra“. 

Dar prieš porą metų suvieniję savo jėgas ir nufilmavę bendrą savo gimtadienių vaizdo klipą, dabar simfoninis orkestras ir klubinės muzikos entuziastai sukūrė daug skambesnį produktą – garsiausių elektroninės muzikos hitų koncertą, kurį atliks Kauno miesto simfoninis orkestras.

Koncerte Spalio 6-ąją dieną bus galima išgirsti ne tik klubinius hitus atliekantį orkestrą, bet ir vokalistus, kurie sudainuos gerai žinomus kūrinius. Dainininkė Giedrė Kilčiauskienė kartu su orkestru atliks Peggy Gou bei „Massive Attack“ dainas, grupės „Skamp“ lyderis Viktoras Diawara – „Faithless“ kūrinį, roko grupės „jautì“ vokalistas Džiugas Širvys   „Prodigy“, „Underworld“ ir „Apollo 440“ hitų partijas, dainininkė Rūta Mur – „Moderat“ bei Fatboy Slim kūrinius, o aktorius ir muzikantas Lukas Malinauskas –  „Underworld“ kūrinį. Taip pat bus galima išgirsti legendinius „Daft Punk“, „The Chemical Brothers“, „Boards of Canada“ bei „Orbital“ hitus.

Aido Mangiliovo nuotr.

Elektroninės šokių muzikos kūrinius simfoniniam orkestrui aranžavo ir adaptavo kompozitorius Jievaras Jasinskis, grupės „Happyendless“ narys bei elektroninės muzikos kūrėjas Andrius Kauklys ir dirigentas Karolis Variakojis.

Projekto pavadinimas „Kaunas 808 Orchestra turi savo prasmę. Tai legendinis „Roland“ sukurtas elektroninės muzikos kūrimui skirtas įrenginys, jo 808-asis modelis. Tai – ritmo mašina, revoliucionavusi, išlaisvinusi ir suteikusi ritminį stuburą šokių muzikai dar jos evoliucijos pradžioje. Šiandien ši skaičių kombinacija – tai sentimentalus sinonimas, kalbant apie tvirtą ir tikslią, kaip mašina, šokių muzikos ritmiką. 

Vienintelis „Kaunas 808 Orchestra“ koncertas industriniame angare įvyks Kaune spalio 6 dieną, 20 valandą vakare. Projektas yra „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Renginio vieta bus atskleista vėliau.