Žurnalų archyvas

Šią savaitę prasidedantis „Kaunas Piano Fest“ – vėl gyvai

15 liepos, 2021, Organizatorių inf. | Naujienos

Liepos 16–24 dienomis jau ketvirtą kartą vyksiantis festivalis ir meistriškumo kursai „Kaunas Piano Fest“ vėl džiugins klausytojus ant scenos gyvai atliekamais kūriniais.

„Kaunas Piano Fest“ komanda. Organizatorių archyvo nuotr.

Festivalio metu kasdien vyksiantys nemokami koncertai muzikos garsais užlies net devynias skirtingas erdves Kaune, įskaitant dvi naujas – „Drobės“ fabriką Šančiuose ir BLC verslo centrą. Liepos 18 d. koncertas vyks Birštono Kurhauze.

Tiek jų skirtingi muzikavimo stiliai, tiek ir laisvas kūrinių pasirinkimas leis pajusti įvairius klasikinės fortepijono muzikos atspalvius.

„Džiaugiamės, kad festivalio koncertai vėl gali vykti gyvai, klausantis publikai. Santykis su ja bei klausytojų reakcijos ir įvertinimas itin svarbus kiekvienam atlikėjui – ypač, pradedančiam savo karjerą“, – sako viena iš „Kaunas Piano Fest“ organizatorių Monika Mašanauskaitė.

Šiemet festivalyje dalyvaus 15 pianistų iš devynių pasaulio šalių: Austrijos, Italijos, Ispanijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos, Ukrainos ir Vokietijos. Keturi renginio dalyviai publikai jau pažįstami – pernai už geriausiai atliktus litvakų kompozitorių kūrinius apdovanoti Kinijoje gimęs ir Prancūzijoje gyvenantis Fanyu Zeng bei Londone gyvenanti lietuvė Inga Liukaitytė-Kang, taip pat pianistai Paula Bagotyriūtė ir Arminas Suchovas.

„Pandemija šiek tiek apribojo festivalio geografiją: šiemet dalyviai bus tik iš Europos. Visgi tiek jų skirtingi muzikavimo stiliai, tiek ir laisvas kūrinių pasirinkimas leis pajusti įvairius klasikinės fortepijono muzikos atspalvius klausantis Bacho, Bethoveno, Šumano, Šopeno, Liszto, Ravelio, Prokofjevo, Čiurlionio ir kitų kompozitorių kūrinių“, – teigia vienas iš festivalio organizatorių Robertas Lozinskis.

Dalyvauti nemokamuose „Kaunas Piano Fest“ koncertuose gali kiekvienas. Žiūrovams galimybių pasas nėra reikalingas, svarbu tik dėvėti veido kaukę, o registracija bus vykdoma renginio vietoje. Nedrįstantys klausytis koncertų gyvai galės juos išgirsti ir internetu – festivalio Youtube paskyroje, be to, koncertų įrašai bus prieinami ir festivaliui pasibaigus. 

Nuo 2018 metų vykstantį festivalį ir meistriškumo kursus rengia Monika Mašanauskaitė, Robertas Lozinskis ir Darius Stoskeliūnas, VšĮ „Muzikos kodas“ atstovai. Šių metų „Kaunas Piano Fest“ pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė, Kauno Rotary klubas, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Drobės fabrikas, Estetinės chirurgijos centras, Laima Tikuišienė ir Virgilijus Tikuišis, bitynas „Bubilas“ bei „Jupaka“.

Daugiau informacijos ir koncertų grafikai skelbiami festivalio svetainėje bei „Facebook“ paskyroje.

„Kaunas pilnas kultūros“ interviu su festivalio iniciatoriais skaitykite čia.

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.