Žurnalų archyvas

Šeštadienį – pirmoji„Nemuziejų diena“ (kviečia į Žaliakalnį ir Šančius)

12 gegužės, 2023, Organizatorių inf. | Naujienos

Gegužės 13 dieną, šeštadienį, gidų organizacija „Gražinkime Kauną“ kauniečius ir miesto svečius pakvies į pirmą kartą rengiamą akciją, pavadintą „Nemuziejų diena“. 

Tai – pusiau rimtas atsakas tos pačios dienos vakarą visoje Europoje rengiamai Muziejų nakčiai. 

„Šios akcijos idėja kilo prieš kelis metus, gegužės mėnesį. Vieną šeštadienį dienos metu kartu su turistų grupe vaikščiojau po Kauną, ir bandėme užeiti į įvairius muziejus. Visur mūsų laukė uždarytos durys ir raštelis „Muziejų nakties pradžia šeštą vakare“ arba malonus pasitikimas – ateikite, lauksime, bet tik jau sutemus. Neturime nieko prieš mūsų miesto muziejus, juose dirba šaunūs žmonės, o Kaune yra daug tikrai įdomių muziejų ir unikalių nedidelių jų filialų. Tačiau ir dieną žmonės nori kai ką pamatyti. Ir čia mes prisiminėme, kad Kaune yra ir unikalių iniciatyvų, beveik panašių į muziejus, tačiau – ne muziejų“, – sako akcijos iniciatorius, „Gražinkime Kauną“ gidas Jonas Oškinis. 

Jis šeštadienį, tradiciniu „Gražinkime Kauną“ savaitgalio ekskursijų pradžios metu – „pusę pirmos“ arba 12 val. 30 min., ketina pakviesti į Žaliakalnį esantį meno kampą, vadinamą „Poetų sodu“. (daugiau informacijos

Šio šeimininkas, rašytojas Edmundas Janušaitis neseniai įrengė ir unikalią ekspozicinę palėpę, kuri dar beveik nematyta lankytojams. 

Tuo tarpu „Gražinkime Kauną“ direktorius, gidas Deimantas Ramanauskas pakvies rinktis penkiolika minučių po pirmos arba 13 val. 15 min. Šančiuose, Skuodo gatvėje, prie KTU Vaižganto progimnazijos. (daugiau informacijos)

Ekskursija keliaus į vieną vietą Šančių gilumoje, kur „Gražinkime Kauną“ gidai dar niekada nesurengė ekskursijos. Apsilankymo metu lankysime istorija alsuojančius namus, kuriuose gyveno vienas garsiausių šančiškių ir būtinai skambėjo muzika. 

D. Ramanausko nuotr.

Į abi ekskursijas reikia įsigyti bilietus, jų kiekis ribotas.

„Gražinkime Kauną“ ketina „Nemuziejų dieną“ paversti tradicija ir 2024 metais išplėsti jos geografiją. 

***
Daugiau informacijos: 8 612 49866, grazinkimekauna[eta]gmail.com.