Žurnalų archyvas

Šeštadienį – naujo tarptautinio leidinio iš Lietuvos „Forest as a Journal“ pristatymas

11 lapkričio, 2021, Lietuvos kultūros instituto inf. | Naujienos

Lapkričio 13 d., šeštadienį, 15.30 val. svarbiausioje Kauno bienalės renginių erdvėje „Krepšinio namai“ Lietuvos kultūros institutas pristato pirmąjį kultūros žurnalo * as a Journal numerį – „Forest as a Journal“.

LKI nuotr.

Pristatyme dalyvaus žurnalo pirmojo numerio sudarytojai Jurga Daubaraitė ir Jonas Žukauskas,leidinyje pristatomo kūrinio „Currents“ bendraautoriai – performaso menininkė Lina Lapelytė ir architektas Mantas Petraitis bei redaktorė Kotryna Lingienė.Pokalbį moderuos žurnalistė Indrė Kaminckaitė. 

Kas yra miškas?

Pirmojo numerio „Forest as a Journal“ kviestiniai sudarytojai – architektų ir tyrėjų duetas J. Daubaraitė ir J. Žukauskas – miško temą apmąstė ir atskleidė kartu su 26 menininkais, kuratoriais ir tyrėjais iš Estijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Suomijos, Vokietijos. 

J. Daubaraitė ir J. Žukauskas meta iššūkį skaitytojams ir kviečia į mišką pažvelgti kaip į žmogaus sukonstruotą erdvę, kuri neišvengiamai priklauso nuo jo veiksmų: „Tai nebėra gamta, veikiau infrastruktūra, natūralių sistemų aplinka, kuri yra valdoma, eksploatuojama ir reguliuojama žmogaus intervencijų, technologijų, industrijų, institucijų ir agentūrų“, – teigia sudarytojai.

LKI nuotr.

Taigi kas yra miškas? Gamtos ar žmogaus vaizduotės kūrinys? Gyvuojantis pats sau ar formuojamas ir kontroliuojamas estetinei ir ekonominei žmonių naudai? Kaip miško problematika yra apmąstoma meninėje kūryboje? Šiuos ir klausytojų užduotus klausimus pristatymo dalyviai svarstys lapkričio 13 dieną, šį šeštadienį, 15:30 val. „Krepšinio namuose“ Kaune. Renginio metu bus galima įsigyti žurnalą.

Pirmasis numeris neria į mišką, antrasis kyla į kosmosą

Du kartus per metus anglų kalba leidžiamo * as a Journal pavadinimas keičiasi kartu su konkrečiame numeryje analizuojama tema, kurią išvysto kviestiniai žurnalo sudarytojai. Pirmajame numeryje žvaigždutę keičia „miškas“, antrajame – „kosmosas“. 

Antrasis žurnalo numeris „Cosmos as a Journal“ šiuo metu jau yra rengiamas spaudai. Šį numerį sudarė Julijonas Urbonas – menininkas, tyrėjas, inžinierius ir Lietuvos erdvės agentūros, atstovaujančios Lietuvai šių metų Venecijos bienalėje, steigėjas. 

Egzotišką temą J. Urbonas nagrinėja drauge su tarptautine kosmoso entuziastų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Lietuvos ir kitų Žemės planetos kraštų. 

Žurnalas jau keliauja po pasaulį

Lietuvoje žurnalą galima įsigyti MO muziejuje Vilniuje. Startavus projektui „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, žurnalą bus galima įsigyti Kaune, organizatorių prekybos vietose. Visai netrukus Lietuvos kultūros institutas taip pat pasiūlys galimybę visiems norintiems žurnalą įsigyti internetu.

Lietuvos kultūros institutas yra Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos įsteigta biudžetinė įstaiga, savo veikla nuosekliai stiprinanti Lietuvos kultūros vaidmenį pasaulyje. Institutas tikslingai užsienyje pristato Lietuvos kultūrą ir profesionalųjį meną, didina kultūros ir meno kūrėjų, šių sričių specialistų ir organizacijų galimybes tarptautinėje erdvėje.