Žurnalų archyvas

Šeštą sykį grįžtantis „Kultūrų sodas“ kviečia pažinti aplink save esančias kultūras 

14 rugsėjo, 2023, Organizatorių inf. | Naujienos

Tradicija tapęs Lietuvos tautinių bendrijų festivalis „Kultūrų sodas“ šeštadienį, rugsėjo 16 d. nuo 13 val. kviečia visus Kauno gyventojus ir jo svečius į Istorinės LR Prezidentūros sodelį. Šventė džiugins žiūrovus bei dalyvius smagiu koncertu su skirtingų Lietuvoje gyvenančių tautų dainomis, šokiais, žaidimais, edukacijomis, kūrybinėmis dirbtuvėmis ir skanėstais. 

Festivalį organizuoja Kauno įvairių tautų kultūrų centras, kuris savo kultūriniais ir edukaciniais renginiais skatina tautinių bendruomenių ir lietuvių tarpusavio bendradarbiavimą, integraciją ir tarpkultūrinį dialogą, puoselėja tautinę toleranciją bei pagarbą kiekvienos tautybės žmogui. 

Irmanto Sauliaus – Sakuros nuotr.

Festivalis „Kultūrų sodas 2023” pasižymės veiklų gausa ir įvairove įvairaus amžiaus ir interesų lankytojams – tai koncertinė programa scenoje su dainomis ir šokiais, kultūrinės ir meninės edukacijos, žaidimai vaikams. Svarbiausias šio festivalio tikslas – kurti kultūrų dialogą Kauno mieste. Kauno miesto gyventojam susipažinti bendruomenių kultūra, dainomis, šokiais, pažinti skirtingas kalbas ir paragauti skonių. Bendruomenėms, tuo tarpu, tai yra puiki galimybė unikalioje miesto vietoje dalintis savo kultūriniais turtais ir kurti bendrą kultūrų šventę. Visos tautinės bendruomenės yra įvairios ir daugiakultūrės Lietuvos dalis, o festivalis leidžia tuo pasidžiaugti. 

Lietuvos tautinių bendrijų festivalis „Kultūrų sodas 2023“ yra didžiausias tautines bedruomenes suburiantis renginys Kaune. Kasmet festivalyje galima pamatyti, (susi)pažinti, išgirsti, paragauti tai, kas nauja ir tuo pačiu labai artima. Plovas – tradicinis šio festivalio patiekalas. Ankstesniais festivaliais mus džiugino totoriški ir uzbekiški plovai, o šiais metais – kirgiziškas patiekalo variantas.

Festivalio organizatoriai: Kauno įvairių tautų kultūrų centras

Renginio partneris: Istorinė LR Prezidentūra

Renginio rėmėjai: Tautinių mažumų departamentas prie LRV, Kauno miesto savivaldybė