Žurnalų archyvas

Senamiestyje – tekstilės meno ekspozicija po atviru dangumi „Jei Tu gyvas atplauk…“

13 rugsėjo, 2022, VDA KF inf. | Kaunas 2022, Naujienos

V. Kuzmos gatvėje, tarp Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto pastatų, rugsėjo 16 d. (penktadienį), 17:30 val. bus atidaryta trečioji projekto „Arterija“ ekspozicija „Jei Tu gyvas atplauk…“.

VDA KF vieša meninė erdvė po atviru dangumi yra „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Dar sausio mėnesį pažadėta, kad norintys dieną ir naktį galės lankytis ekspozicijoje, o ji per metus keisis keturis kartus. 

Naujojoje ekspozicijoje tvarumo tema atskleidžiama per menines idėjas apie vandenį. Upės tėkmė čia plėtojama kaip tvaraus gyvenimo, vartojimo įpročių, ekologinės etikos refleksija.

VDA KF Tekstilės katedros dėstytoja Lina Jonikė naudodama džinso audinį prikėlė naujam gyvenimui baidares. Kaip teigia autorė, tai primena apie tvarios gyvensenos ir vartojimo įpročius, kai senas objektas perkonstruojamas naujam suvokimui ir prasmėms. Be to, džinsas – laisvės simbolis, bylojantis apie kelionę dviese gyvenimo upe. 

Lankytojai taip pat  išvys ir VDA KF dėstytojos Monikos Žaltės video instaliaciją „Jei Tu gyvas atplauk balta pieno puta“. Balta tekanti upės tėkmė čia simbolizuoja nenutrūkstamą gyvybės formą, vilties, prašymo ir laukimo būsenas. Anot menininkės, upės apvijusios mūsų planetą tarsi kraujagyslės žmogaus kūną. Kiekvieno žmogaus ir kiekvienos upės istorija, tėkmė, kryptis yra unikalios. Kūrinyje tekantis kilimas, gija simbolizuoja išeitį iš sunkios padėties, iš graikų mitologijos žinomą kaip „Ariadnės siūlas“.

Ekspozicijos autorės: Lina Jonikė ir Monika Žaltė (VDA Kauno fakultetas)

Ekspozicijos kuratorius: Saulius Paliukas (VDA Kauno fakultetas)

Video montažo autorius: Mantas Talmantas

Ekspozicijos architektas / kuratorius: Rimantas Giedraitis (VDA Kauno fakultetas)

Ekspozicijos organizatoriai: Jonas Audėjaitis, Rimantas Giedraitis (VDA Kauno fakultetas)

Už pagalbą rengiant ekspoziciją „Arterija“ dėkoja istorikui Gediminui Kasparavičiui, hidrologui Raimundui Baubliui, restauratoriui Vygantui Jonikui.

Daugiau informacijos apie projektą www.arterija.eu