Žurnalų archyvas

Scenos menų festivalis „ConTempo“ kviečia lavinti kritiko talentą 

14 balandžio, 2023, „ConTempo“ inf. | Naujienos

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo 2023“ kviečia dalyvauti jaunųjų kritikų dirbtuvėse. Šią vasarą festivalis vyks liepos 29 – rugpjūčio 6 dienomis. Atviros kūrybinio rašymo dirbtuvės, skirtos įveikti su rašymu susijusias baimes ir gebėti mintis dėstyti rišliai ir kūrybiškai – jau balandį ir gegužę. 

Vienu svarbiausių „Kaunas 2022“ programos akcentų tapusiame festivalyje tokios dirbtuvės pirmąkart surengtos pernai. Jos susilaukė aktyvaus norinčiųjų rašyti susidomėjimo, kurie klausė žinomų teatro kritikų paskaitų apie šiuolaikinius scenos menus, lankėsi festivalio spektakliuose ir rengė kritikos tekstus, kurie buvo publikuoti Kauno ir nacionaliniuose kultūros leidiniuose ir portaluose. Šiemet jaunųjų kritikų programa tęsiama toliau. Dirbtuvių tikslas – suteikti galimybę tiek rašantiems, tiek pradedantiems rašyti kritikos tekstus, pagilinti savo žinias ir rašymo įgūdžius. 

Mokysimės rašyti mąstant ir mąstyti rašant. Rašysime kartu – atsakingai, bet lengvai.

Dirbtuves ves rašytoja Sandra Bernotaitė. Liepą ir rugpjūtį dirbtuvių dalyviai bus raginami lankytis festivalio spektakliuose ir juos recenzuoti. Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas, visi užsiėmimai vyks Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultete (Muitinės g. 7, Kaunas).

S. Bernotaitė – rašytoja, kūrybos mentorė. Jos pastarasis romanas „Akys chimeros“ (2021) pateko į kūrybiškiausių knygų sąrašus, buvo apdovanotas Lazdynų Pelėdos premija. Jos knyga apie kūrybiškumą „Laisvojo rašymo elementai“ (2016) daug kam tapo stalo knyga.

„Kritika gal būti kūrybiška, žaisminga, pagauli ir pati savaime vertinga, kaip recenzento intelektualumo raiška. Kritika yra meistriška, kai neįžeidžia autorių ir atlikėjų, bet išsako nuomonę, įvertina kokybę, nustato kūrinio vietą kitų panašių kūrinių ir net visos kultūros kontekste. Dirbtuvių metu patikrinsime, ar mokame būti laisvi ir išsakyti savo teigiamą ir neigiamą nuomonę, ir kaip priimame kitų nuomonę apie savo darbą. Apžvelgsime svarbiausius kritinio straipsnio elementus. Išbandysime metodus, kurie padeda pradėti, išvystyti ir užbaigti straipsnį. Mokysimės rašyti mąstant ir mąstyti rašant. Rašysime kartu – atsakingai, bet lengvai“, – sako S. Bernotaitė. 

Remio Ščerbausko nuotr.

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ nuo 2019 m. kiekvieną liepos ir rugpjūčio mėnesį į Kauną ir Kauno rajoną atneša dar daugiau gyvybės, nematytų triukų, kvapą gniaužiančių pasirodymų, jautrių meninių emocijų ir netikėtų susitikimų su įdomiausiais Lietuvos ir pasaulio menininkais. 

SVARBU. Išankstinė registracija į dirbtuves nėra reikalinga. Paskaitos yra atviros visai visuomenei, ne tik dirbtuvių dalyviams! Paskaitų klausytojams dalyvauti festivalio renginiuose ir rengti kritikos tekstus nėra privaloma.

Kūrybinio rašymo dirbtuvės su Sandra Bernotaite vyks:

Balandžio 21 d. 13 val. VDU Menų fakultete, 106 auditorijoje;

Gegužės 19 d. 13 val. VDU Menų fakultete, 106 auditorijoje;

Dirbtuvių trukmė – 3 val.