Žurnalų archyvas

Scenos meno geriausieji Teatro dieną bus apdovanoti Kaune 

24 kovo, 2022, Organizatorių inf. | Naujienos

Sekmadienį, kovo 27 d. 21 val., teatro mylėtojus ir gerbėjus prie televizijos ekranų sutrauks „Auksinių scenos kryžių“ transliaciją tiesiogiai per LRT televiziją iš Nacionalinio Kauno dramos teatro.

Kultūros ministerijos inf.

Profesionaliojo scenos meno premijų steigėja – Kultūros ministerija patikėjo prestižinį renginį organizuoti Europos kultūros sostine šiais metais vainikuoto Kauno teatrams: Valstybiniam lėlių teatrui (KVLT), Nacionaliniam Kauno dramos teatrui (NKDT) ir Valstybiniam muzikiniam teatrui (KVMT).

Renginio režisierius – KVLT aktorius, laidų ir renginių vedėjas, spektaklių ir kino filmų kūrėjas Andrius Žiurauskas, dailininkė – VDA dėstytoja, įvairiuose teatruose Lietuvoje ir užsienyje spektakliams scenografijas kurianti Giedrė Brazytė.

Keletą metų dėl Covid-19 apribojimų negalėję susiburti į „Auksinių scenos kryžių“  apdovanojimų ceremoniją gyvai, teatralai kviečiami vėl pajusti susitikimo ir  bendrystės džiaugsmą.

„Negalime ignoruoti karo grėsmės ir užgniaužti skausmo dėl Ukrainos žmones užklupusios lemties. Tačiau būtent dabar, šiuo chaoso ir destrukcijos laikotarpiu, kaip niekad svarbu „nepaleisti“ to, kuo tikime ir dėl ko gyvename: mes vis tiek dirbsime savo darbus, mes kursime ir vaidinsime ir galbūt kitaip, bet vis tiek minėsime Teatro dieną, ir jokie agresoriai nesutrukdys mums to daryti“, – sakė apdovanojimų ceremonijos režisierius A. Žiurauskas.

„Auksinių scenos kryžių“ ceremoniją ves gerai žinomų aktorių poros: Vidas Bareikis ir Aistė Zabotkaitė, Gintarė Latvėnaitė ir Kirilas Glušajevas, Goda Petkutė ir Arnas Ašmonas, Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys, Jūratė Vilūnaitė ir Rimantas Bagdzevičius, Viktorija Streiča ir Kęstutis Jakštas, Ugnė Žirgulė ir Ridas Žirgulis, Toma Vaškevičiūtė ir Gytis Ivanauskas.

Renginio dalyvius ir  žiūrovus džiugins Monikos Liu, Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio, Daliaus Skamarako ir Sigito Mickio, Justino Kulikausko, Aistės Lasytės, Kauno muzikinio teatro ir Lėlių teatro aktorių ir atlikėjų pasirodymai.

Šiemet „Auksinių scenos kryžių“ komisija paskelbė nominantus 15-oje apdovanojimų kategorijų. Taip pat ceremonijos metu paaiškės  Padėkos premijos ir atminimo ženklo „Boriso Dauguviečio auskaras“ laureatai bei asociacijos LATGA įsteigto  garbės ženklą „Ad Astra“ laimėtojas.


Konkursui pateiktus darbus vertino: Margarita Alper (komisijos pirmininkė), Silvija Čižaitė-Rudokienė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Jevgenija Šermeniova, Janina Stankevičienė, Birutė Ukrinaitė-Garbačiauskienė.