Žurnalų archyvas

Savaitgalį Vienybės aikštėje – Kauno kultūros mugė ir nemokama scenos programa

1 rugsėjo, 2022, KMN inf. | Naujienos

Rugsėjo 3–4 d. Vienybės aikštę užpildys daugiau nei dvidešimt Kauno kultūros organizacijų, kurios pasitiks lankytojus su įdomiausiomis ir aktualiausiomis naujo kultūrinio sezono naujienomis. Antrus metus organizuojama mugė džiugins ne tik susitikimais su mugės dalyviais, bet ir dvi dienas trunkančia atvira, nemokama scenos programa. Mugės lankytojai išvys ištraukas iš teatro ir šokio trupių spektaklių, klasikinės bei gospel muzikos koncertų, scenoje bus organizuojamos interaktyvios dirbtuvės.

Luko Mykolaičio nuotr.

„Scenos programoje bus galima susipažinti su Kaune veikiančių scenos menų organizacijų artėjančio sezono naujienomis. Scenos programos pagrindinis tikslas – priartinti kultūrą prie visuomenės, pakviesti miestiečius ir miesto svečius pažinti pasirodymus visiems gerai žinomoje miesto aikštėje. Tikimės, jog tai sužadins norą pamatyti ne tik naujausių pasirodymų ištraukas, tačiau ir įsigyti bilietus į įvairius kultūrinius renginius“, – komentuoja scenos programos kuratorė Aušrinė Petrauskaitė

Teatras kiekvienam

Rugsėjo 3, pirmąją mugės dieną „Ulna“ šokio trupė suteiks progą pamatyti rugpjūčio mėnesį pristatytą spektaklį-ekskursiją „Pakopa po pakopos“ ir mintimis nusikelti į tarpukario Žaliakalnį. Tai ekskursija papildyta performanso elementais, tiesiogiai įtraukianti Žaliakalnio bendruomenės narius, jaunuosius ir profesionalius menininkus. Spektaklis supažindins žiūrovus su gyvąja Žaliakalnio gyventojų atmintimi ir istorija. Išgirsite gyventojų pasakojimus, pamatysite spalvingas aprangos detales ir šokius, o rugsėjo 4 d. trupė pakvies šeimas dalyvauti kūrybinėje judesio laboratorijoje, kuri įtrauks į šokio sūkurį. Judant šokio ritmu sumažinsite nerimą ir stresą, ieškosite naujų judėjimo būdų, mokysitės improvizuoti judesiu, kurti judesio sekas, kylančias iš naujai išgirstos muzikos, ugdysite kūrybišką asmenybę, pasitikėjimą savimi, bei kaip atskleisti gebėjimus ir individualumą.

Tai ne vienintelė pramoga, skirta mažiesiems Kultūros mugės lankytojams. Vaikai išvys ištrauką iš naujausio Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklio „Dantukų Troliai“. Spektaklis smagiai pasakoja apie dantų priežiūros svarbą. Pagrindinis veikėjas Jensas – saldumynų mėgėjas, kuris nemėgsta valytis dantų, todėl jo burnoje apsigyvena du išdykę žmogeliukai. Jie pasistato namus Jenso dantyse ir linksmai leidžia laiką, kol dantų skausmas priverčia Jensą apsilankyti pas gydytoją.

Italijos publikos ovacijų sulaukęs Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Ištrintos durys“ (chor. Birutė Letukaitė) nepaliks abejingų nei mažų, nei didelių. Žiūrovai matys avatarų bendruomenę – normalumą imituojančią tikrovę, klajones smegenų vingiais, atvirų širdžių iliuzijas, komercializuotus jausmus ir vienatvę minioje, kai patys sau tampame svetimi.

Kauno kultūros mugės scena atvira ne tik profesionalams, bet ir mėgėjams. Žiūrovus į pasiutusią komediją įsuks Kazio Binkio teatro aktoriai su ištrauka iš spektaklio „Šiurpūs įvykiai Pabališkių karčemoje“ pagal Regimanto Kaškausko pjesę, sukurtą remiantis lietuvių tautosaka.

Improvizacijos džiaugsmą patirti pakvies „Impro Kaunas“. Žiūrovų lauks netikėtumai, juokai, istorijos ir įdomybės sukurti tik vieną kartą – tik Kauno kultūros mugės lankytojams. Niekas nežino kuo prasidės vaidinimas, kur pakryps jo eiga ir kaip baigsis istorija. Nenuspėjamo spektaklio metu žiūrovų pasiūlytos situacijos aktoriams padės nerti į vaidybines situacijas, kuriose gims dar niekur nematyti vaidinimai – drama, dokumentika, mokslinė fantastika, romantika, šeimyninės krizės, nuotykiai ir detektyvai. Žiūrovai galės pakreipti spektaklio eigą netikėtomis kryptimis.

Puota klasikos gerbėjams

Žiūrovai išvys neoklasikinio šokio teatro „Releve“ pasirodymą, kurį sudarys penki išskirtiniai kūriniai. Juose atsiskleis neoklasikinio šokio teatro originalumas – klasikinių ir modernių elementų jungtis.

Luko Mykolaičio nuotr.

Su argentinietiško tango choreografija, ritmika ir melodija susipažinti kvies Tango kultūros erdvė „EL TANGO CLUB Espacio Cultural“. Žiūrovų lauks socialinio ir sceninio tango parodomoji programa bei atvira argentinietiško tango pamoka, kurioje bus kviečiami dalyvauti visi atvykę. Galėsite pasinerti į autentišką ir emocijų kupiną šokį.

Kauno kultūros mugės sceną užpildys ne tik klasikinis judesys, bet ir šio žanro muzikos grožis. Įvairius kūrinius atliks net trys Kauno kultūros centro chorai, du iš jų mišrūs, vienas – vyrų. Nuo religinių kūrinių iki džiazinių kompozicijų  – bus visko. 

Taip pat pasirodys „Prabudimo orkestro“ pakviesta Gabrielė Gvazdikaitė, kuri atskleis Evangelijos grožį per gospel-worship kūrinius. Scenoje išgirsime ir instrumentinę muziką  – gros Kauno valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro koncertmeisteris smuikininkas Povilas Grigas. Smuiko meistras atliks Jules Massenet kūrinį „Meditacija“ iš operos „Thais“ ir Vittorio Monti Csárdás, bei pakvies žiūrovus sudalyvauti loterijoje. 

Gyvosios tradicijos

Renginyje žiūrovai galės išgirsti sutartines, prisidėti dainomis prie folkloro ansamblių pasirodymų ir išvysti tradicinių šokių grožį bei išskirtinumą.

Sutartinių giedotojų grupės „Sasutalas“ ir folkloro ansamblio „Gadula“ atliekamos dainos papildys liaudiškų šokių kolektyvų „Suktinis“ ir „Ainiai“ pinamas juostas.

Kauno kultūros mugės darbo laikas:

Rugsėjo 3 d., šeštadienis: 11.00–20.00 val.

Rugsėjo 4 d., sekmadienis: 11.00–19.00 val.

Kultūros mugės scenos programa