Žurnalų archyvas

Savaitgalį – pirmasis šiuolaikinio šokio teatro „Aura“ spektaklis vaikams

9 gruodžio, 2021, Fausta Simaitė / „Aura“ | Interviu, Naujienos

Visą vaikystę praleidusi meno apsuptyje aktorė, šokėja, režisierė Ieva Jackevičiūtė nusprendė savo gražiausiais prisiminimais pasidalinti su mažaisiais žiūrovais. Vaikai gruodžio 11 ir 12 dienomis kviečiami į pirmąjį šiuolaikinio šokio teatro „Aura“ spektaklį vaikams, kuris vyks Kaune. Spektaklis vaikams leis pakeliauti po skirtingus žemynus ir patiems pabūti menininkais. Kūrėją prieš premjerą kalbina Fausta Simaitė.

K. Čyžiūtės nuotr.

Ieva, koks yra Jūsų gražiausias prisiminimas iš vaikystės susijęs su šiuo stebuklingu laikotarpiu ir menu? 

Visą vaikystę praleidau teatre, mokiausi Čiurlionio menų gimnazijoje ir kiek save atsimenu visada buvau apsupta meno. Šv.Kalėdas prisimenu kaip patį džiaugsmingiausią ir laimingiausią laikotarpį, kurį praleisdavau Operos ir baleto teatre šokdama. Dabar dirbdama pedagoge, vis pagalvoju, kaip liūdna, kad vaikai taip nenoriai eina į mokyklą. Aš negalėdavau sulaukti atostogų pabaigos, kad tik greičiau galėčiau ir vėl šokti. 

Ar prisimenate savo pirmąjį spektaklį?

Pradėjau šokti nuo 5-erių metų, nuo tada mano prisiminimai ir tampa ryškūs. Baleto mokykloje visi šokėjai pradeda savo karjerą nuo  „Pelenės“. Bet ne vaidmenį ar spektaklį norėčiau išskirti, o magišką teatro atmosferą. Grimerinė su gausybe perukų, kalnai kosmetikos, koridoriais prabėgantys garsūs šokėjai, kuriuos dievinom ir garbinom. Buvimas teatro pasaulyje man prilygo magijai. 

„Aš kaip ir tu“ šokio spektaklis skirtas vaikams. Kaip nusprendėte statyti pasirodymą būtent mažiesiems? 

Auginu tris vaikus, tai ir nukreipė mane susitelkti kūrybai patiems mažiausiems. Mano tyrinėjimo objektas visada buvo paaugliai bei vaikai, kadangi esu ne tik menininkė, kūrėja, bet ir pedagogė. Visada norėjau kūrybines žinias apjungti su pedagoginėmis, o prie galutinio mano sprendimo prisidėjo mano vaikai.

 Man labai pasisekė, nes galiu daryti tai, ką myliu – kurti ir šalia turėti tuos, kuriuos myliu – vaikus. Spektaklio „Aš kaip ir tu“ metu supažindinsime vaikus su skirtingomis kultūromis, žaidimais, dainomis ir pasakomis. Norime pasakyti vaikams, kad nepaisant to, kokia yra tavo odos, akių, plaukų spalva, kokia kalba tu kalbi, kuriame pasaulio krašte tu gyveni – aš kaip ir tu vaikystėje klausiau mamos pasakų, dainavau vaikiškas daineles, žaidžiau tuos pačius žaidimus ir aš kaip ir tu noriu būti draugais. 

K. Čyžiūtės nuotr.
K. Čyžiūtės nuotr.

Kaip kilo spektaklio idėja? Ar sudėtinga paruošti pasirodymą vaikams, su kokiais iššūkiais susidūrėte? 

Šią idėją padiktavo tarptautinė „Auros“ trupės sudėtis, kurioje šiuo metu kuria menininkai iš viso pasaulio. Spektaklio veikėjai drauge su vaikais leisis į kelionę per keturis pasaulio žemynus. Čia jie išvys skirtingų tautų šokius, išgirs vaikystėje dainuotas dainas bei sekamas pasakas originalo kalba. Visi galės žaisti vaikiškus žaidimus, kurie pasirodo visur yra tokie patys. Įprastai maži vaikai tiek pasaulį, tiek meną tyrinėja ne per atstumą, o judėdami, viską liesdami, tiesiogiai patirdami, todėl spektaklyje choreografinės scenos kaitaliojamos su interaktyviais žaidimais, vaikus įtraukiant į žaidybines veiklas, leidžiant jiems būti ne tik veiksmo stebėtojais bet ir aktyviais jo dalyviais. Pagrindinis iššūkis buvo sukurti veiksmą taip, kad jis įtrauktų mažuosius ne tik stebėti, bet ir kartu kurti meną, kad jie noriai taptų aktorių ir šokėjų bendrakūrėjais. 

Pirmasis Kauno šokio teatro ,,Aura‘‘ repertuarinis spektaklis vaikams „Aš kaip ir tu“ vyks: 

2021m., gruodžio 11d. 10:00 ir 12:00 val.

2021m., gruodžio 12d. 10:00 ir 12:00 val.

Spektaklio trukmė: 35 min. 

Po spektaklio 15 min. vyks žaidimai spektaklio erdvėje

Aura +, M. Daukšos g. 34, Kaunas

Bilietai jau prekyboje

(Bilietas reikalingas vaikui ir jį lydinčiam suaugusiam asmeniui.)

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Idėja, režisūra: Ieva Jackevičiūtė
Judesys, atlikimas: Heung Won Lee, Marine Fernandez
Scenografija, kostiumai: Indrė Pačėsaitė
Muzika: Matas Saladžius
Šviesos: Monika Šerstabojevaitė
Vizualas: Gie Vilkė
Koprodukcija: ,,No Shoes“ teatras
Kauno šokio teatro „Aura“ meno vadovė: Birutė Letukaitė