Lino Mazgeikos ir Gedimino Mankevičiaus įkurtose dviračių dirbtuvėse didžiausias dėmesys skiriamas seniems dviračiams. Pasak įkūrėjų, tokie dviračiai turi išskirtinę vertę ir juos visuomet žavėjo.
Kitapus Vienybės aikštės įsikūrusios dirbtuvės traukia žmones restauraciniais darbais ir siūlo įsigyti unikalių, istorinę vertę turinčių dviračių, kuriuos mindamas kiekvienas prisidės prie dviračių kultūros puoselėjimo.
Dviratį siejantys su gyvenimo būdu, hobiu ir darbu du vyrukai šiandien pluša dirbtuvėse. „Dviratis veža ne tik kūną, bet ir sielą. Man tai yra išsigelbėjimas nuo blogų minčių ir atotrūkis nuo kasdienybės“, – pasakojo „Ride&Mend“ komandos narys Gediminas, kuris nuo 14 metų pradėjo domėtis ir taisyti dviračius savo mokyklos mokytojoms. Vaikinai prisimena, kad pomėgis minti dviratį subūrė juos į komandą, o drauge važinėjant ir auginant dviračių kultūrą pomėgis tapo profesija ir sėkmingai sukūrė darbo vietas.
Šiuo metu didžiąją savo kelionių dalį vaikinai mina dviračiais, tačiau automobilis darbo metu vis dar pasitarnauja norint vežti detales ar kitus krovinius. Apie tai prakalbę vaikinai užsimena, kad netolimuose planuose yra mintis atsisakyti automobilio ir naudoti Lietuvoje itin retus krovininius dviračius (angl. cargo bike).
„Ride&Mend“ dviračių dirbtuvėse galite gauti ne tik dviračių remonto, restauracijos paslaugas ir konsultacijas įvairiausiais dviračių klausimais. Taip pat čia rasite reikiamų detalių bei įdomių, išskirtinio modelio ir dizaino dviračių, kurie šiose dirbtuvėse buvo perrinkti ir atnaujinti išlaikant smulkiausių detalių unikalumą. Komandos nariai sako, kad su klientais visuomet stengiasi megzti šiltą ryšį ir kurti darnią bendruomenę. Laiką ir darbą, investuotą į senų, sugedusių dviračių remontą, atperka iškalbingi rezultatai. Seni dviračiai šioje vietoje tampa naujais ir unikaliais.
Lino teigimu, net pati dirbtuvių vieta ir kitoje gatvės pusėje, Vienybės aikštėje, nuolat šurmuliuojantys dviratininkai, riedlentininkai ir paspirtukininkai yra savotiškas įkvėpimo šaltinis – galimybė matyti riedančius žmones ir jausti, kad tavo darbas reikalingas.
Vaikinai pasakoja, kad specializuotis restauruojant senus dviračius juos paskatino susidomėjimas ir noras išsiskirti rinkoje. Šiomis dienomis nestinga pasiūlymų įsigyti naują, modernų dviratį, tačiau seno dviračio atnaujinimas yra kur kas įdomesnis ir skatina gilintis į dviračių kultūrą. Galimybę atgaivinti seną dviratį turi tikrai ne kiekvienas.
„Visada žvalgėmės į senus dviračius, tikėjom, kad tai verta dėmesio ir pastangų“, – pasakojo Linas. Šiandien, besisukdami savo dirbtuvėse, vaikinai džiaugiasi, kad seni dviračiai visuomenėje įgauna vis daugiau reikšmės. „Seni dviračiai, kurie kadaise galbūt kam nors buvo vaikystės svajonė, šiandien žmonėms kelia papildomų emocijų“, – pasakojo draugai. „Ride&Mend“ džiaugiasi, kad sugrąžindami į rinką senus dviračius gali prisidėti prie jų kultūros augimo ir skatina žmones domėtis dviračių evoliucija.