Žurnalų archyvas

Putvinskio gatvės dienoje – net Anykščių šilelio pojūtis

22 gegužės, 2023, Naujienos

Paskutinį mėnesio šeštadienį, gegužės 27 d. visi keliai, takai ir šaligatviai ves į istorinę Vlado Putvinskio gatvę Kaune. Čia jau septintą kartą vyks kultūros festivalis Putvinskio gatvės diena. Pastaruosius metus dėl pandemijos su mažesnėmis formomis eksperimentavusi šventė, šiemet vėl sugrįžta į gatvę ir ją pripildys kūrybiško bruzdesio.

Gerdos Žemaitytės nuotr.

„Šventei šūkį „Putvinskio gatvės diena grįžta į gatvę!“ parinkome neatsitiktinai. To ir siekiame – kūrybiško šurmulio, kuriame visi ras kažką įdomaus ir netikėto. Pastaraisiais metais renginio formatą teko keisti dėl pandemijos ribojimų, tad šį gegužį grįžtame pilna jėga: organizuojama kelios dešimtys skirtingų veiklų, kurias siūlys gatvėje veikiančios įstaigos, kaimynai ir atrinkti menininkai bei iniciatyvos“, – programą pristato viena iš festivalio organizatorių Asta Volungė.

Gimtadienio savaitgalį Kaunas pasitiks dosniai: vyks koncertai, šventės, įvairūs kiti renginiai. Todėl Putvinskio gatvės diena bus itin koncentruota, skirta netikėtiems patyrimams, gilesniems pažinimams ir vaizduotės kutenimams. 

Gerdos Žemaitytės nuotr.

Jau tradicija tapusią šventę Kauno menininkų namai organizuoja kartu su partneriais ir kaimynais: Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu, Emanuelio Levino centru, „Kaunas In“, P. Mažylio gimdymo namais, knygynu „Kolibris“, spaustuve „Hands On Press“, Kauno apskrities viešąja biblioteka ir kitais. 

Putvinskio gatvės dienoje dalyvaus Kauno menininkų namų kuratorių atrinkti kūrėjai(os). Visi kartu jie pasiūlys apie 30 įvairių veiklų. 

Savo kūrybą pristatys tarpdisciplininė menininkė Julija Pociūtė, performanso menininkė Gabrielė Vetkinaitė, šių metų „JCDecaux premijos“ laimėtojų duetas „allsofeatherlightseven“, judesį ir svorį tyrinėjanti kūrėja Aistė Jančiūtė ir kt. Teatro grupė „Teatrariumas“ pakvies patirti Anykščių šilelį pojūčių spektaklyje pagal Antano Baranausko kūrybą. 

Taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės, ekskursijos, veiks gatvės radijas bei žaismingi gatvės tyrinėjimai, su režisiere ir edukatore Greta Štiormer bus kuriamas Putvinskio gatvės repas. Klajojančių gatve smalsuolių lauks Kauno menininkų namų vasaros terasa, o dieną karūnuos poezijos slemas, pirmą kartą šiais metais vyksiantis po atviru dangumi.

Kadaise buvusiai Kalnų, vėliau Salomėjos Nėries gatvei 1990 m. buvo grąžintas tarpukariu jai suteiktas bajoro, žinomo visuomenės ir kultūros veikėjo, knygnešio bei vieno iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjų Vlado Putvinskio vardas. 

Modernizmo architektūros estetika užlieta alėja – viena įdomiausių Kauno gatvių. Čia buvo įsikūrę ne tik užsienio valstybių diplomatai, bet ir žinomi visuomenės bei kultūros veikėjai: gyveno tapytojas ir grafikas A. Žmuidzinavičius su žmona, gydytoja M. Putvinskaite, dailininkės D. Tarabildienės namuose rinkdavosi žinomi Lietuvos menininkai. Vėliau, sovietmečiu, gatvė tapo bohemos ir hipių susirinkimų vieta, o greta, iš milicijos akademijos balkonų, girdėdavosi armonikos garsai. 

Festivalio programa.

Putvinskio gatvės diena vyks gegužės 27 d., šeštadienį, Kaune, 12.00–18.00 val. 

Renginio organizatorius – Kauno menininkų namai.

Renginio rėmėjas – Kauno miesto savivaldybė.