Žurnalų archyvas

Pučiamujų festivalis „BandFest“ į Kauną grįžta „Santakos“ savaitgalio proga

20 gegužės, 2022, „Kauno Santakos“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Kaip ir kiekvieną pavasarį, Kauno miesto gimtadienį, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ pasitinka garsiomis fanfaromis ir su gausia bičiulių orkestrų grupe. 2002 m. atsiradęs festivalis „Padūduokim Kaunui“ praeitais metais atgimė nauju,  „BandFest“ pavadinimu, tačiauir toliau tęsia pučiamųjų žanrų tradicijas kartu sekdamas pasaulines tendencijas, atsinaujinimo procesus bei repertuaro įvairovę. 

„Kauno Santakos“ nuotr.

Orkestrai rengia klasikinės, bažnytinės muzikos programas, dalyvauja konkursuose, festivaliuose, bažnytiniuose renginiuose. Taigi orkestrai tapo aktyviu, neatsiejamu, nuo bendrojo įvairių šalių muzikinės kultūros konteksto, reiškiniu, o pučiamųjų orkestrai – ypač ryškus švenčių dalyvis, tačiau plėtojantis ir ambicingų koncertinių programų turinį. Įvaizdžio ir prestižo vardan kuriami orkestrai daugumos pasaulio šalių miestuose ir miesteliuose, bendruomenėse, ugdymo įstaigose, įmonėse ar organizacijose. Todėl 61–uosius gyvavimo metus šiemet atvertęs Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ yra ne tik miesto muzikinis veidas, bet ir neatsiejama gyvenimo dalis. 

Prie festivalio šeimininkų, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“, šiemet jungiasi koncertinės įstaigos „Saulė“ Šiaulių pučiamųjų orkestras, Palangos orkestras, Kauno 1–sios muzikos mokyklos orkestras, Sūduvos džiazo orkestras su Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjais ir solistais Neringa Nekrašiūte bei trimitininku Audriumi Zalcu. Beveik 200 muzikantų gyvins Laisvės alėją, įsilies į bendrą penktadienį vyksiančios Kiemų šventės šurmulį.

„Kauno Santakos“ nuotr.

Apie „BandFest“ mintimis dalinasi festivalį rengiančios koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius: „Įsiliedami į Kiemų šventę šiemet festivalio programą pavadinome „Gyva Laisvės alėja“, nes muzikos garsai apgaubs visą alėją ir sklis net iš Pažangos rūmų balkonų. Pučiamųjų instrumentų orkestrų žygiuotes ir programas gegužės 20 d. matysime bei girdėsime Laisvės alėjoje nuo 18 val. iki 20 val. Norime, kad  pučiamųjų muzika pasiektų kuo daugiau miesto gyventojų ir svečių, todėl „Ąžuolynas“ ir toliau puoselėja gyvo muzikavimo tradiciją atvirose miesto erdvėse bei ragina susitikti žaliose miesto erdvėse. Tikimės saulėtų orų ir geros nuotaikos – susitinkame Laisvės alėjoje.“