„Nepatogaus kino“ rengėjai kviečia pasigarsinti kolonėles ir ausines – prasidėjo pirmasis Lietuvoje audio festivalis „Banguoja“.
17 radijo dokumentikos, tinklalaidžių ir trumpųjų audio kūrinių iš Lietuvos ir viso pasaulio klausytojams siūlo intymius ir netikėtus potyrius bei atradimus. Audio kūrinius vienija žmogaus teisių tematika, o juos klausytojai gali išgirsti ir patirti nemokamai – visą festivalio programą iki spalio 31 d. galima rasti adresu Banguoja.lt.
„Audio dokumentika yra netikėtai intymus žanras – jis nematomiems herojams suteikia laisvę atvirai pasikalbėti nepatogiomis ir asmeniškomis temomis. Užsidėjus ausines tarsi lieki vienas su herojumi, kuris šnabžda savo istoriją, o audio kūriniai įtraukia taip pat, kaip filmai – audio dizainas ir garso takelis klausytoją tarsi perkelia į kitą vietą ir laiką. Festivaliui atrinktų kūrinių aktualijos – jautrios ir tikrai ne visad patogios: LGBT, ekologija, migracija ir kt. Šiomis temomis kalbės herojai iš viso pasaulio – nuo Švedijos ir Baltarusijos iki Kenijos ir JAV“, – pasakoja „Banguoja“ sumanytoja ir viena iš koordinatorių Judita Ragauskaitė.
lietuviai tampa atviri platesniam audio turinio ir formų spektrui.
Festivalio „Banguoja“ audio kūriniai yra suskirstyti į trumpųjų kūrinių (3–12 min) ir pagrindinę programas. Jose – ir tarptautiniuose festivaliuose prestižinius apdovanojimus jau pelnę kūriniai, ir vienos pirmųjų kregždžių iš Lietuvos. Programa apjungs ir Lietuvoje ilgą istoriją skaičiuojančios radijo dokumentikos, ir pastaraisiais metais itin išpopuliarėjusių tinklalaidžių formatus. Audio kūriniai bus transliuojami originalo kalbomis su lietuviškais subtitrais, o keletas jų bus pritaikyti regėjimo negalią turintiems žmonėms ir įgarsinti lietuvių kalba.
„Audio kūrinių festivaliai pasaulyje vyksta jau labai seniai – arba specialiai dedikuoti konkretiems formatams, arba apjungiantys juos visus. Lietuvoje žengiame pirmuosius žingsnius, tačiau jau vien šią vasarą festivalyje „Per_kūnija“ Kaune įvykęs mūsų pilotinis renginys viršijo lūkesčius – publikos smalsumas ir audio žanro įvairovės poreikis Lietuvoje yra dar didesnis, nei numanėme. Panašu, kad stipriai prisijaukinę tinklalaidžių žanrą, lietuviai tampa atviri platesniam audio turinio ir formų spektrui, tad festivalis „Banguoja“ yra pasirengęs įtraukti ir nustebinti klausytojus“, – džiaugiasi festivalio koordinatorė Karolina Latvytė Bibiano.
„Su „Nepatogaus kino“ festivaliu bendradarbiaujame jau ne vienerius metus, nes tai yra vienas įdomiausių festivalių Lietuvoje. Kalbėti apie nepatogius dalykus yra „nepatogu“, tai vertiname kaip didelę drąsą. Kadangi drąsa yra viena iš mūsų įmonės vertybių, matome čia idėjinę sinergiją ir labai ja džiaugiamės bei branginame. Na, o audio festivalis yra inovatyvus ir Lietuvoje naujas kontekstas. Inovacijos, vėlgi, siejasi su CITUS verslo filosofija, o ir idėja labai organiškai „susišaukia“ su mūsų projekto Kaune „Radio City by CITUS“ vaibu – juk „Bangoje“ buvo gaminami radijo imtuvai, iš ten transliuotos radijo laidos. Tai buvo puiki proga bendradarbiauti, kurios praleisti paprasčiausiai negalėjome“, – sako festivalį palaikančio CITUS įkūrėjas Mindaugas Vanagas.
Festivalis „Banguoja” prasidėjo rugpjūčio 24 d., visus audio kūrinius nemokamai galima rasti adresu www.banguoja.lt, jį organizuoja „Nepatogus kinas”. Pagrindinis rėmėjas „RADIO CITY by CITUS”, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje.