Žurnalų archyvas

Pokalbiai buria bendruomenę, arba galerijai „101“ – šešiolika

12 kovo, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Kovo 13 d., trečiadienį, 12:00–19:00 val. VDU menų galerija „101“ (Muitinės g. 7, Kaunas) švęs savo 16-ąjį gimtadienį ir kviečia Universiteto ir kultūros bendruomenes, menininkus ir visus kitus galerijos draugus pabūti galerijos svečiais ir pabendrauti. Gimtadienio šventės metu vyks bendruomenę susiburti skatinančios veiklos: pokalbiai ir kūrybinės dirbtuvės. 

„Praėjusiais metais minėdami galerijos gimtadienį prisilietėme prie galerijos archyve saugomų plakatų (atliktas studentų performansas „plakatų kabinimas“), kurie skatino apžvelgti 15-ka veiklos metų ir pasikalbėti apie pačią galeriją, prisiminti jos įkūrimą ir įsiminusius projektus, pasidalinti pasiūlymais arba lūkesčiais. 15-ojo gimtadienio įrašą galite pasižiūrėti nuo 7:16 min. čia“, – rašoma kvietime. 

Renginio viršelyje panaudota Jono Petronio fotografija iš galerijos „101“ 15-ojo gimtadienio. Vizualą sukūrė Kūrybinių industrijų programos studentė Emilija Videikaitė.

Šį kartą galerija taps bendravimui skirta erdve, kurios fone vyraus meno ir kultūros temos. Galerijos lankytojai žaismingai bus kviečiami įsitraukti į mažuosius pokalbius kas dvi valandas: 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 val. 

Viso renginio metu vyks kūrybinės dirbtuvės, kur galėsite ne tik parašyti linkėjimus, bet ir gaminti tikrus atvirukus, naudojant spalvotą popierių ir paprastas piešimo priemones. 

Galerijoje dar bus galima pamatyti architekto-dailininko Jono Lukšės Kauno modernizmo architektūros piešinių parodą, papildytą Martyno Plepio fotografijomis ir Tito Petrikio garso kompozicija, o VDU Menų fakultete – dėstytojų, absolventų ir studentų kūrybos darbų parodą „Kūryba kuria kultūrą“. 

M. Plepio ir J. Lukšės darbai / Fot. Rusnė Kuliešiūtė, Daria Livshyts, Urtė Serapinaitė

_____

Prieš 16 metų, 2008 m. kovo 13 d. su grupės „POST ARS“ performansu, kaip rašoma tų metų naujienose, sukėlusiu didelį atgarsį, atidaryta VDU menų galerija „101“, kuri iki 2014-ųjų metų veikė Laisvės al. 53 pastate. Galerija buvo atidaryta kaip atvira Kauno miestui akademinė galerija, pavadinta pagal auditorijos, kuri buvo atvira įvairaus pobūdžio menams, numerį. Šiuo metu galerija gyvuoja VDU Menų fakulteto patalpose Kauno senamiestyje, Muitinės g. 7.

VDU menų galerija „101“ yra tarp-akademiniame kontekste įsikūrusi erdvė, pristatanti Lietuvos ir užsienio šalių menininkų, ir studentų ar dėstytojų kūrybą personalinėse ir grupinėse parodose. Organizuojami susitikimai su menininkais, pokalbiai, paskaitos, leidinių pristatymai, kūrybinės dirbtuvės ir kt. Galerija bendradarbiauja su kūrėjais ir organizacijomis, turi atvirą kvietimą parodoms ir renginiams. Galerija kviečia studentus savanoriauti arba atlikti studijų praktiką. 

Daugiau apie galeriją: 

www.facebook.com/galerija101

www.instagram.com/galerija101 

www.galerija101.vdu.lt 

Darbo laikas: I-V, 10–18 val.

Muitinės g. 7, 44280 Kaunas