Gegužės 8 d., ketvirtadienį Kauno literatūros savaitė kviečia į pokalbį su poetais Tomu Vyšniausku ir Pauliumi Norvila. Susirinkusieji Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje galės ne tik pasiklausyti jų kūrybos, bet ir įsitraukti į diskusijas apie tai, kaip miestas formuoja autoriaus tapatybę, kaip kinta ryšys su gimtine ir ką poezijoje reiškia būti „namiškiu“ ar „išeiviu“. Pašnekovus kalbins literatūros istorikė ir kritikė Eglė Mikulskaitė.
Tiek T. Vyšniausko, tiek P. Norvilos poezija pasižymi autentiškumu ir intensyvios emocijos išraiška. Du poetai – vienas požiūris į kūrybą. Nei vienas iš jų nestudijavo humanitarinių mokslų, tačiau abu kūrėjai sėkmingai žengia literatūros keliu, yra išleidę poezijos knygų, tapę Lietuvos rašytojų sąjungos nariais.
Nors T. Vyšniauskas gimė Šakiuose, Kaune jis studijavo verslo vadybą ir finansus. Autorius yra gerai žinomas dėl savo poezijos knygų „Invazinės rūšys“ (2020) ir „Vokais išvirkščiais“ (2022), o 2019 m. poetas buvo apdovanotas Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės premija, 2023 m. gavo Antano Miškinio premiją.

Nors T. Vyšniauskas yra teigęs, kad nevalgo duonos iš rašymo, tačiau yra labai aktyvus literatūrinėje erdvėje: rašo naujų knygų apžvalgas, bendradarbiauja kuriant elektroninį žurnalą „Rankos“, o jo paties poezija publikuojama žurnaluose „Nemunas“, „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, kultūros svetainėje „Atokios stotys“, taip pat veda literatūrines diskusijas ir renginius.
P. Norvila – tikras kaunietis, kuris gimė ir augo Aukštuosiuose Šančiuose. Kaip ir T. Vyšniauskas, jis studijavo ekonomiką Vilniaus universitete. Nuo 2004 m. sėkmingai įsiliejo į literatūros pasaulį, jo kūryba taip pat publikuojama įvairiuose kultūriniuose leidiniuose („Metai“, „Literatūra ir menas“, „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“ ir kt.).

2018 m. P. Norvila išleido pirmąją savo eilėraščių knygą, skirtą vaikams. Nuo tada sukūrė dar septynias knygas mažiesiems skaitytojams. Naujausia knyga „Išprotėję eilėraščiai“ (2024) buvo įtraukta į geriausių knygų vaikams penketuką. Šie eilėraščiai, skaitomi ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų, – alsuojantys gyva emocija, nuotaikingi ir lavinantys vaizduotę. Jo kūryba yra versta į anglų, italų, rusų kalbas.
„Šiuo metu ruošiuosi vairavimo teorijos egzaminui. Tačiau tikiuosi išmoktus kelio ženklus panaudoti ir pokalbyje su poetais Tomu Vyšniausku ir Pauliumi Norvila – aiškinsimės, kokios tos Kauno gatvės, kur jos veda (jeigu veda?) ir kaip jose nepasiklysti. Nepasiklysti, tikiuosi, padės ir įdomi, skirtinga šių poetų kūryba, poetiniai ženklai“, – sako susitikimą su poetais moderuosianti literatūros istorikė ir kritikė E. Mikulskaitė.

Šis pokalbis bus ne tik apie poeziją, bet ir apie tai, kaip miestas suartina. Susitikimas su poetais Tomu Vyšniausku ir Pauliumi Norvila vyks gegužės 8 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje (Laisvės al. 57).
Su visa festivalio programa susipažinkite paspaudę šią nuorodą, beveik visi festivalio renginiai – nemokami.
Festivalio organizatoriai: Vytauto Didžiojo universitetas ir VšĮ Kauno literatūros biuras.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.
Pagrindinis festivalio partneris – Goethe’s institutas Vilniuje ir programa PERSPECTIVES.
Sukurta su „Kaunas 2022“