Žurnalų archyvas

Po „grožio atostogų“ duris atveria Velnių muziejus 

21 rugsėjo, 2023, Muziejaus inf. | Naujienos

„Sulaukiame be galo daug lankytojų užklausų, kada gi vėl bus galima pamatyti unikalią velnių kolekciją? Turime jums džiugią žinią, nes rugsėjo 26 d. atveriame duris“, – skelbia atveria vienas Kauno kultūros simbolių, kaip Velnių muziejus žinomas A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys įsikūręs modernistiniame pastate ir pokariu išklusiame jo priestate. Muziejsu jau pasiruošęs pasitikti rudens darganas ir žiemos šalčius – iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuotas energetinio naudingumo atnaujinimo projektas leido apšiltinti sienas, pakeisti langus ir stogą, atnaujinti apšvietimo sistemą. O istorinis tapytojo  A. Žmuidzinavičiaus namas atgavo savo tikrąją išorės spalvą bei buvo restauruoti autentiški pastato langai. Iš viso atlikta darbų beveik už 283 000 eurų.

Muziejaus nuotr.

Kol vyko muziejaus pastato renovacijos darbai, pasikeitė ir pati velnių buveinė. Menininkai Saulius Valius ir Rasa Butiškytė kviečia visus į naujai transformuotas šviesos ir paslapties pripildytas erdves. Visuose muziejaus aukštuose išsidėsčiusioje instaliacijoje žiūrovai pateks į chtoniškąjį pasaulį, pajus požemių chaosą ir pamažu, spalvų ir garsų patyriminėje kelionėje, kils link dangiškojo aukščio, kur lauks susitikimas su… angelais.

Muziejaus nuotr.

Pasisvečiavę pas velnius būtinai užsukite ir į šios kolekcijos pradininko A. Žmuidzinavičiaus namus ir dirbtuvę. Čia galima susipažinti su tapytojo ir jo šeimos gyvenimu bei išlikusia 3–4-ojo dešimtmečių aplinka: autentiškais baldais ir įvairiomis interjero detalėmis.

Velnių muziejus duris lankytojams atveria vėl tik laikinai, nes jau ruošiasi ir ekspozicijos atnaujinimo darbams, tad kviečiame suskubti ir neatidėlioti savo apsilankymo. Jau vyksta registracija į edukacines programas bei ekskursijas tel. +370 675 133 72.