Žurnalų archyvas

Performanso platforma S MOM kviečia į „Meno parką“

3 lapkričio, 2021, Organizatorių inf. | Naujienos

Lapkričio 4-27 dienomis Kaune, Vienoje ir Berlyne bus pristatytas performanso platformos S MOM renginys „Pratęsti kūnai“. 

SMOM – Ruth Biene performansas ROOTS. Nuotraukos autorė Sapphira Sen-Gupta Marple.

Lapkričio 4 d, 18 val. galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27,) trečiojo aukšto ekspozicinėje erdvėje bus atidaryta paroda kuri veiks iki lapkričio 12 dienos. Dalį parodoje pristatomos videoprogramos bus galima peržiūrėti ir galerijos „Vimeo“ paskyroje vimeo.com/menoparkas iki lapkričio 27 dienos. 

S MOM sparčiai auga ir šiemet pristato jau 16 menininkių bei po vieną projekto kuratorių – Vaidos Tamoševičiūtės ir Guadalupe Aldrete darbą. „Mes kuriame šį tarptautinį tinklą, norėdamos palaikyti ryšį, priklausyti, teigti savo gentį per performanso meną, skatindamos kalbėti nutolusiomis (ne)motinystės temomis“, – rašoma pranešime spaudai.

Šioje atrankoje rodomuose kūriniuose atsiskleidžia du paraleliniai informacijos sluoksniai. Viename – konceptualus meninis turinys, kuriame autorės atskleidžia savo santykį su (ne)motinyste, su tuo susijusias išorines ir vidines įtampas, pavyzdžiui, santykį tarp savęs ir „produkto“ (taip kai kuriose ispaniškai kalbančiose šalyse vadinamas naujagimis), taip pat daugeliu atvejų apie smurtą (psichologinį ir fizinį), kurį patiria nėščios moterys. Kitame – subtiliai ir beveik nepastebimai kiekvieno vaizdo įrašo techniniai aspektai atspindi sudėtingas ir dažnai nesaugias aplinkybes, kuriomis kai kurių menininkių, ypač motinų, darbai yra sukurti ir rodomi.

Kai kuriuose kūriniuose juntama izoliacijos atmosfera. Kūnai trokšta gyvo ryšio ir auditorijos; nors naujoms mamoms šis jausmas buvo pažįstamas dar prieš pandemiją, ši izoliaciją pavertė visuotinu jausmu. Ieškodamos naujų įkūnijimo būdų, kurdamos kamerai, net, kai kūno kaip veikėjo nebelieka, jis jaučiamas šsišaknijęs žvilgsnyje, erdvės pajautime, kartais nebeegzistuojančio performanso kūrėjo.

„Motinos, (ne)motinos, sužeisti vaikai kiekviename iš mūsų. Įvairios temos ir požiūriai, kurie svarbūs, kurie yra mūsų visuomenės veidrodis, tačiau taip menkai pažinti ir matomi. Mes manome, kad apie šiuos mūsų gyvenimo aspektus reikėtų kalbėti garsiau, išdidžiau, drąsiau. Pratęsimai, kuriuos leidžiame iš savęs, jungia mus su kitais. Moters gyvenimo ciklai – nesvarbu, motinų, ar ne, turi jungtį – bendrą kūrybos kalbą, kurios mūsų kūnai trokšta labiausiai. Taip mes paliekame savo mažus rūpesčio pėdsakus“, – kalbama pristatyme. 

Programos dalyvės:

Larysa Bauge (BY), Surya Tüchler (DE), Isabel León (ES), Alice De Visscher (BE), Alejandra Herrera Silva (CL), Anaïs Héraud-Louisadat (FR), Regina Jose Galindo (GT), Ruth Biene (DE), Casey Jenkins (AU), Nathalie Anguezomo Mba Bikoro (GA), Dyana Gravina (IT), Nel Acosta Bravo (VE), Johanna Folkmann (AT), Nancy Gewölb (CL), Alexia Miranda (SV), Marija Griniuk (LT), Guadalupe Aldrete (MX), Vaida Tamoševičiūtė (LT).