Žurnalų archyvas

Penktadienį Kaune – šokio vyksmas „Hands up“

14 spalio, 2021, „Be kompanijos“ inf. | Naujienos

Nepriklausoma šokio organizacija „Be kompanijos“ ir viena jos idėjinių lyderių, šiuolaikinio šokio menininkė, Agnietė Lisičkinaitė spalio 15 d., penktadienį kviečia į šokio vyksmą – „Hands up“ (liet. „Aukštyn rankas“). Vyksmo, kuris suplanuotas šokio edukacijos erdvėje AURA+, metu žiūrovai kartu su menininke turės galimybę protestuoti apie savo ir ne savo įsitikinimus.

Asmeninio archyvo nuotr.

Šokėja, choreografė ir Šiuolaikinio šokio asociacijos pirmininkė Agnietė Lisičkinaitė yra kilusi iš Kauno. Čia ji pradėjo savo šokėjos kelią Airos Naginevičiūtės šokių kolektyve  „Fluidus“, vėliau tęsė Kauno šokio teatre „Aura“.

„Tos retos progos, kai galiu lipti į Kauno sceną yra ypatingos, nes čia – mano pradžia. Kaunas ir jo kultūrinis laukas man visada bus brangūs“, – teigia Vilniuje gyvenanti menininkė. Šį kartą A. Lisičkinaitė grįžta su naujausiu savo solo darbu „Hands up“. Tai – pusantrų metų trukusio kūrybinio proceso rezultatas.

Šokio vyksmas „Hands up“ tyrinėja protesto kultūrą. Lietuvoje protestas tapatinamas su stipriai romantizuotu Sąjūdžio laikmečiu, tačiau pastarųjų pasaulio ir Lietuvos įvykių kontekste, žvelgiant iš sociologinės perspektyvos, vertėtų kvestionuoti protesto kultūros kaip gėrio savaime tezę. 

Nekonstruktyvus protestas yra patogi forma anarchijai įsigalėti. Protesto kultūros inspiruotas choreografinis vyksmas kvestionuoja trapią distanciją tarp pasidavimo ir atsidavimo, susitaikymo ir pasipriešinimo. Keldamas klausimą: kokį mes užauginsime Protesto kūdikį – kaip laisvės ar kaip agresijos simbolį?

Labas, Aš esu Agnietė ir kviečiu Tave kartu pakelti rankas į viršų.

Kūrybinė komanda: Agnietė Lisičkinaitė, Bush Hartsorn, Morta Nakaitė, Odeta RIškutė, Jokūbas Tulaba, Povilas Laurinaitis.

Vykdančioji prodiuserė: Domantė Tirylytė

Prodiuseris: BE KOMPANIJOS

Projekto sukūrimą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos šokio informacijos centras

Į renginį įleidžiami tik asmenys turintys galimybių pasą. Bilietus platina bilietai.lt.