Žurnalų archyvas

Penktadienį – fantasmagoriškas Kauno miesto simfoninio orkestro gimtadienio koncertas

2 vasario, 2023, KMSO inf. | Naujienos

2005 m. vasario 5 dieną nuskambėjo pirmasis naujai suburto Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas, šiais metais kolektyvas pasitinka jau 18-ąjį gimtadienį. Kaip ir kasmet, 2023-aisiais orkestras ruošiasi klausytojus nudžuginti naujomis programomis, įrašais ir koncertais su pasaulinio garso scenos žvaigždėmis.

KMSO archyvo nuotr.

Kiekvieną kartą rengdamas šventinį gimtadienio koncertą orkestras galvoja apie tai, kokią išskirtinę muzikinę dovaną įteikti klausytojams. 18-ojo gimtadienio proga orkestras pasirinko išties intriguojančią programą, kurioje publika išgirs ne tik puikiai pažįstamų didžiųjų klasikų Beethoveno bei Mozarto opusus, bet ir orkestro ruošiamą premjerą – mažai Lietuvos klausytojams žinomo vokiečių kompozitoriaus Walter Braunfels fantasmagoriją orkestrui „Don Žuanas“. Šventinis vakaras suplanuotas penktadienį, vasario 3 d.

„Visuomet turėjau viziją, kad Kauno miesto simfoninis orkestras rengtų programas, kurios džiugintų klausytoją, atskleistų klasikinės muzikos grožį, po kurių, publika ir vėl norėtų sugrįžti į mūsų koncertus. To siekiame nuo pat pirmojo Kauno miesto simfoninio orkestro pasirodymo. Ne išimtis ir šis gimtadienio koncertas, kuris, viliuosi, mūsų klausytojams suteiks nepamirštamų emocijų puokštę“, – pasakojo orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.

Pirmą kartą orkestro repertuare nuskambėsianti klasikiniu romantiniu stiliumi parašyta W. Braunfelso septynių dalių fantasmagorija „Don Žuanas“ bus tikras atradimas koncerto klausytojams, o įgudusi ausis tikrai atpažins ir kūrinyje skambančius motyvus iš to paties pavadinimo Mozarto operos. Šventinio koncerto programą pratęs dviejų iškilių klasikų kūriniai – viena žinomiausių L. van Beethoven koncertinių uvertiūrų „Koriolanas“ bei nuostabus W. A. Mozarto koncertas fleitai, arfai ir orkestrui. Kompozitoriaus laikais arfos ir fleitos duetas buvo išties neįprastas, jis sukurtas hercogo Adrieno-Louis de Bonnières prašymu, šis didikas buvo aistringas fleitininkas, o jo dukra (Mozarto mokinė) grojo arfa. Tarp daugybės W. A. Mozarto kūrinių – tai vienintelis opusas, kuriame solo partija parašyta šiam instrumentui.

Šventinio vakaro scenoje kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru pasirodys visuomet kupinas optimizmo ir energijos charizmatiškasis dirigentas Vilmantas Kaliūnas bei dvi žavios solistės – fleitininkė Beata Preisaitė-Šidiškienė ir arfininkė Joana Daunytė.

Joana Daunytė. Asmeninio archyvo nuotr.

Beata Preisaitė-Šidiškienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Vilmantas Kaliūnas. Asmeninio archyvo nuotr.

Kas: Koncertas „Kauno miesto simfoninio orkestro gimtadienio koncertas“
Kur: Kauno valstybinėje filharmonijoje
Kada: 2023 m. vasario 3 d., penktadienį, 18 val.