Žurnalų archyvas

Pasaulyje – Wong Kar-wai’aus filmų retrospektyvos (vienas seansas – Kaune)

20 rugpjūčio, 2021, „Skalvijos“ inf. | Naujienos

Restauravus Honkongo kino režisieriaus Wong Kar-wai’aus filmus, nuo pernai visame pasaulyje pristatoma jo kūryba. Rugpjūčio 25–29 d. penkių autoriaus darbų retrospektyvą Vilniuje organizuoja „Skalvijos“ kino centras. Vienas seansas vyks Kaune. 

Kadras iš filmo „Meilės laukimas“

„Apie Honkongo režisieriaus Wong Kar-wai’aus retrospektyvą svajojome ne vienus metus, tačiau reikėjo kantriai sulaukti filmų restauravimo pabaigos. 2020–2021 metais visas pasaulis žiūri restauruotus jo darbus, todėl džiaugiamės galėdami juos pristatyti ir „Skalvijos“ žiūrovams. Wong Kar-wai’aus filmai – tam tikri laiko labirintai, kuriuose klaidžiojame kartu su ilgesingais herojais. Čia pamatysime vienatvę, vaizduojamą kaip niekad poetišką, jausmingą ir netgi politišką – režisierius tik jam būdingu stiliumi atskleidžia tiek vieno žmogaus vidinį pasaulį, tiek Honkongo istoriją ir jos paveiktą visuomenę“, – teigia „Skalvijos“ programų koordinatorė Eglė Maceinaitė.  

Per pastaruosius metus restauruoti septyni Kar-wai’aus darbai, tarp jų ir žymioji, pernai dvidešimties metų jubiliejų minėjusi juosta „Meilės laukimas“ („In the Mood for Love“, 2000). „Skalvijoje“ vyksiančioje filmų retrospektyvoje, pavadintoje „Iš meilės Wong Kar-wai“, žiūrovai išvys juostas „Čunkingo ekspresas“ („Chunking Express“, 1994), „Puolę angelai“ („Fallen Angels“, 1995), „Laimingi dviese“ („Happy Together“, 1997), „2046“ (2004) ir, žinoma, jau minėtą „Meilės laukimas“. Būtent šio penketo restauravimo procese aktyviai dalyvavo pats režisierius. 

Garsiajame „Meilės laukime“ Kar-wai’us atkūrė savo vaikystės Honkongą. Tokį, kokio jau nebėra. Filmas prasideda 1962 m. – panašiu metu kino kūrėjas su šeima iš Šanchajaus persikėlė į Honkongą. Čia du kaimynai – vyras ir moteris – išsiaiškina, kad sutuoktiniai juos apgaudinėja. Norėdami suprasti, kaip tai įvyko, patys nepajunta, kaip įsimyli. Nenorėdami pasielgti taip, kaip jų antrosios pusės, ir kovodami su praradimo skausmu bei vienas kito troškimu įstringa amžinoje įsimylėjimo būsenoje. 

Bendradarbiaujant su kino centru „Romuva“, Kaune, Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelyje, po atviru dangumi rugpjūčio 26 d. vyks „Meilės laukimo“ kino seansas. 

Retrospektyvą remia Lietuvos kino centras.