Žurnalų archyvas

„Parko muzikos“ sezono pradžia – su viešnia iš Ukrainos

29 gegužės, 2023, „Kauno santakos“ inf. | Naujienos

Nuo 2018 metų koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ inicijuoti vasaros koncertai „Parko muzika“ ir šiemet kvies kauniečius ir svečius pramogauti žaliose erdvėse. Parkų sezono pradžią muzikantai skelbia šį penktadienį, birželio 2 d. 19 val. Kauko laiptų terasoje, kur su Kauno bigbendu pasirodys Anastasiya Bukina (Ukraina).

Anastasiyos muzikinė biografija prasideda nuo gimtojo miesto Odesos teatro studijos, į kurią būsimoji džiazo solistė žengė būdama penkių metų. Šiandien Anastasiya yra daugelio muzikinių projektų dalyvė, konkursų nugalėtoja, vokalo mokyklos įkūrėja ir pedagogė, „Anastasiya Bukina group“ lyderė ir įstabi vokalistė. Jos autoritetą džiazo pasaulyje įrodo bendri pasirodymai su pasaulinės scenos žvaigždėmis – dainininku Karlu Friersonu, būgnininku Franku Parkeriu, bosistu Ray Brownu, dainininke ir Berklio profesore Gabrielle Goodman bei daugeliu kitų. 

Kauno bigbendas ir A. Bukina

Su Kauno bigbendu Anastasiya Bukina jau koncertavo Klaipėdoje, Tauragėje, tačiau Kaune jos balsą turėsime progą išgirsti pirmą kartą. „Kviesime pasiklausyti populiarių džiazo melodijų, kurias yra dainavę ryškiausi džiazo muzikos metrai – Frank Sinatra, Louis Arsmtrong, Ella Fitzgerald, Natalie Cole ir kiti. Neblėstanti Kauno bigbendo energija, meistriškos improvizacijų salvės dar kartą patvirtins – svingas yra nemarus, amžinas ir visada – populiarumo smailėje“, – rašoma pranešime spaudai. 

Liepos 2 d. 17 val. Ąžuolyno parke koncertuos Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) su merginų choreografine grupe (vadovai – Deimantė Ūsienė ir Dainius Bervingis). Šio orkestro dėka parkuose jau skambėjo rokas, šokių muzika, tarpukario Kauno estrada. Šiemet „Ąžuolynas“ parkus ketina aprengti disco muzikos rūbu, todėl parko lankytojų laukia spalvinga, į praeito šimtmečio 9-ą dešimtmetį nukelianti fiesta. „Dar yra laiko atlikti savo spintų reviziją ir išsitraukti blizgius drabužius bei aukštus, su platforma batus. Su muzika keliais centrimetrais pakilti virš kasdienybės – toks būtų mūsų devizas liepos mėnesio parkui“, – „namų darbus“ kauniečiams užduoda programą rengiantis Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ vyr. dirigentas Giedrius Vaznys.

„Ąžuolynas“. „Kauno santakos“ nuotr.

Šių metų naujiena – Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir Palangos pučiamųjų orkestrai apsikeis muzikinėmis programomis. Palangoje, liepos 8 d. „Ąžuolynas“ kartu su solistu Andrius Apšega (baritonas) pasirodys Birutės parko rotondoje. O rugpjūčio 27 d. Kauno santakos parke svečiuosis Palangos pučiamųjų orkestras. Žemaitijoje instrumentinė ir pučiamųjų muzika buvo itin mėgiama, juose girdimi kalvotosios Žemaitijos obalsiai. Palangoje pučiamųjų orkestrų koncertų  tradicija plėtojama jau antrą šimtmetį. Vasaros metu Palangos orkestro muzikavimą galima išgirsti Birutės parko rotondoje, o šiemet Palanga atkeliaus ir į Kauną. „Tai bus smagus, bet ne minorinis vasaros pabaigtuvių akcentas“, – kraštelį viešnagės sumanymo atvėrė Palangos orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Vygantas Rekašius.