Žurnalų archyvas

Pamatykite: Kauno didžėjai – metalo perdirbimo fabrike

6 kovo, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Kauniečių didžėjų duetas „VHS Library“ bei šiuolaikinio miesto festivalis „AUDRA​​“ susivienijo su „Antidote Community“ ir pristato gyvo pasirodymo įrašą iš vietos, į kurią patekti paprastą dieną sudėtinga.

„Antidote Community“ – tai koncertų įspūdingose vietose ciklas. 23-asis jo epizodas nufilmuotas Kauno miesto centre esančiame, dar XIX a. menančiame metalo perdirbimo fabrike, kuris dėl savo unikalios industrinės estetikos ne kartą yra tapęs kultūrinių renginių vieta. Vokiečių brolių Tilmansų įkurta įmonė okupacijos metais tapo „Pergalės“ fabriku, šiuo vardu Karmelitų kvartale esantis objektas žinomas iki šiol. 

„Dvejus metus iš eilės Audros festivalio pagrindinė muzikinės programos dalis vyksta „Pergalės“ fabrike. Tai – vienintelis laikas, kuomet visuomenė turi galimybę pamatyti šią industrinę laiko kapsulę kultūros kontekste. Labai norėjome įamžinti šią unikalią Kauno fabriko ir moderniosios kultūros samplaiką, nes tokių vietų Europoje sparčiai mažėja“, – pasakojo muzikinio klubo „Lizdas“ bei festivalio „Audra“ bendraįkūrėjas Žilvinas Širka, kuris yra ir vienas iš „VHS Library“ atlikėjų. 

„VHS Library“ suko plokšteles šalia taip pat besisukančių metalo tekinimo staklių. „Mums tai – vienas įdomiausių filmavimų, kokius esame turėję. Tiek vizualiai stimuliuojančių metalo detalių, staklių, įrengimų ar daiktų iš praeites, esančių vienoje vietoje, dar reikėtų paieškoti. Iš išorės pastatas atrodo niekuo smarkiai neišsiskiriantis, bet viduje, atrodo, patenki į kitą pasaulį“, – prisimena Edmundas Pučkorius, „Antidote Community“ prodiuseris.