Žurnalų archyvas

Pagaliau! Pirmadienį Kaune – Gregory Porterio ir Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas

3 gruodžio, 2021, „Kaunas Jazz“ inf. | Naujienos

Daugiau nei pusantrų metų lauktas žymaus JAV dainininko Gregory Porterio koncertas su Kauno miesto simfoniniu orkestru jau pirmadienį, gruodžio 6 dieną, skambės Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Atlikėjo archyvo nuotr.

Dar pernai pavasarį jubiliejinio, trisdešimtojo festivalio „Kaunas Jazz“ kulminacija turėjęs tapti koncertas ne vieną sykį buvo nukeltas dėl koronaviruso pandemijos, sukausčiusios muzikinį gyvenimą visame pasaulyje.  Tačiau pirmadienį JAV džiazo žvaigždė pagaliau sveikinsis su žiūrovais didžiausioje Lietuvos arenoje, pirmą sykį atlikdamas savo programą su Kauno miesto simfoniniu orkestru.

Trumpai koncertinei kelionei į Europą atvykęs dainininkas savaitgalį surengs koncertus Čekijoje, o iš ten sekmadienį atvyks į Lietuvą, kur ruošis su orkestru vyksiančiam pasirodymus.

Orkestras, diriguojamas Vilmanto Kaliūno, jau savaitę repetuoja būsimo koncerto repertuarą.

„Tai – išskirtinis dviejų šalių atlikėjų pasirodymas, kuriame dalyvaus ir Gregory Porterio grupės muzikantai. Apie tokį renginį svajojome ne vienus metus. Net sunku patikėti, bet tiesa – pirmadienį jis tikrai įvyks“, – sako „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė – Sarneckienė.

Beje, dėl koronaviruso pandemijos įsiterpusi pertrauka netgi kiek pakoregavo koncerto programą – lyginant su planuota 2020-ųjų pradžioje, ji buvo atnaujinta ir papildyta naujais kūriniais.

Pernai Gregory Porteris išleido didžiulės sėkmės sulaukusį albumą „All Rise“, o prieš kelias savaites – rinktinių dainų ir naujų įrašų albumą „Still Rising“, kuriame skamba ir Dianne Reeves, Lauros Mvulos, Jamie Cullumo bei kitų žymių dainininkų balsai.

Prieš pasirodymą Kaune į koncertą įtrauktos ir dainos iš šių leidinių.

Prieš daugiau nei dešimtmetį išgarsėjęs Gregory Porteris – vienas ryškiausių šių dienų muzikos fenomenų. Jo balsas spindi ne tik džiazo, bet ir popmuzikos scenoje. 

2010-aisiais išleistas debiutinis Gregory Porterio albumas „Water“ buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui, o už trečiąjį, 2013-aisiais išleistą „Liquid Spirit“, dainininkas pelnė išsvajotą statulėlę. Šiandien jo kolekcijoje – jau du „Grammy“ apdovanojimai. Beje, naujausias, pernai išleistas dainininko albumas „All Rise“ taip pat buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.

Tarp Gregory Porterio gerbėjų – ir elektroninės šokių muzikos duetas „Disclosure“, su kuriuo dainininkas įrašė hitą „Holding On“, ir airių muzikos legenda Vanas Morrisonas, ir net seras Eltonas Johnas, negailintis komplimentų amerikiečių dainininkui.

„Tikro, neįtikėtino talento esmė“, – apie šį dainininką sako su juo koncertavęs legendinis Stevie Wonderis. „Šis žmogus turi viską“, – pritaria popmuzikos žvaigždė Sam Smith. 

Į muzikos elitą galingai įsiveržęs dainininkas vadinamas viena svarbiausių priežasčių, dėl kurių džiazas šiandien atranda naują, jaunesnę auditoriją. Ir jo populiarumas su kiekvienais metais vis didėja – atlikėjas vis dažniau turi ištarti „ne“, nes tiesiog nespėtų į visus miestus ir sales, kuriose yra laukiamas.

Tačiau „Kaunas Jazz“ dainininko širdyje užima ypatingą vietą – dar 2013-aisiais festivalyje pirmą sykį apsilankęs atlikėjas iškart pelnė publikos simpatijų prizą, pamėgo šio renginio atmosferą ir nuo to laiko visada džiaugiasi kvietimais sugrįžti į Lietuvą, juos priėmęs jau keletą kartų.

Šiltas balso tembras, virtuoziškas vokalo valdymas, elegancija ir džentelmeniškumas scenoje, nuostabus muzikos pojūtis ir kepuraitė, jau tapusi vizitine kortele, – tai tik keletas dalykų, dėl kurių Gregory Porteris tapo viena ryškiausių džiazo žvaigždžių pasaulyje.

„Gregory Porteris labai reiklus vietiniams muzikantams, su kuriais pasirodo, tad jo sutikimą surengti bendrą koncertą jau dabar galima vadinti Kauno miesto simfoninio orkestro laimėjimu“, – sako „Kaunas Jazz“ rengėjai.

Gregory Porterio ir Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas „Žalgirio“ arenoje vainikuos „Kaunas Jazz“ 2021 metų sezoną. Apie būsimus 2022-iesiems planuojamus koncertus festivalis praneš jau netrukus.

Bilietai

Festivalio mecenatas – SBA grupė

Festivalio didysis rėmėjas – „Volfas Engelman Nealkoholinis“

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė