Žurnalų archyvas

Orkestras „Ąžuolynas“ ir svečiai kviečia išgirsti rudeninę programą „Musica academia“

14 spalio, 2022, Organizatorių inf. | Naujienos

„Musica academia“ – rudeninė koncertinė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ programa. Šiemet renginys suplanuotas spalio 20 d., ketvirtadienį. Jau penketą metų rudenį „Ąžuolynas“ pristato tokias programas ir kūrinius, kad galima teigti: „nieko panašaus anksčiau negirdėjau“.

Šių metų programos žvaigždės – JAV gyvenanti, tačiau su dideliu džiaugsmu visuomet Lietuvą aplankanti jaunoji pianistė Emilija Rožukaitė ir saksofonų virtuozai „Anemos Saxofoonkwartet“ (Belgija). 

E. Rožukaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje, Sibelijaus muzikos akademijoje bei Oberlino konservatorijoje (JAV) studijavusi bei stažavusis pianistė yra laimėjusi ne vieną respublikinį bei tarptautinį konkursą kaip solistė, įvairių kamerinių ansamblių narė ir dainininkų partnerė. Kartu su orkestru „Ąžuolynas“ Emilija atliks žaižaruojantį technika ir spalvingomis temomis Edward Gregson koncertą fortepijonui „Homages“. Žymus tarptautinėje erdvėje pripažintas anglų kompozitorius yra sakęs, kad šis koncertas – tai duoklė įvairiems XX amžiaus kompozitoriams, kurių fortepijoniniais koncertais jaunystėje žavėjosi (ir vis dar žavisi!), Bartoku, Rachmaninovu, Pulencu ir ypač – Stravinskiu. 

E. Rožukaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Dar viena koncerto puošmena – „Anemos Saxofoonkwartet“ (Belgija). „Anemos“ reiškia vėją, audrą, kvėpavimą, sielą, dvasią ir gyvenimą! Su „Ąžuolynu“ kvartetas atliks prancūzų kompozitoriaus ir trombonininko Jérôme Naulais kūrinį „Saxtory“. 

Saksofonų kvartetą sudaro keturi geriausi draugai ir aistringi muzikantai Kristan Dehertog, Lieve De Keyser, Kurt Bertels ir Wesley Capiau, kurie susibūrė 2009 metais  Briuselio karališkojoje konservatorijoje ir jau daugiau kaip dešimtmetį spinduoliuoja savo energiją iškiliausiuose Vakarų Europos festivaliuose. Jų klausant galima tikėtis ne kartą girdėtų  kompozitorių topų, kuriuos saksofonų kvartetas laisvai suka ant piršto – tai džiazo, tai klasikos kryptimis. Čia pat rikiuojasi ir Bizet, ir Piazzola. Ir gali atsitikti taip, kad tango kompozicijos bus nugludintos tarsi klasikos šedervras, o Bizet įgys negirdėtų džiazo atspalvių. Trumpai tariant, „Anemos“ misija visada susideda iš trijų dalykų – priversti klausytoją įsimylėti unikalius instrumentus saksofonus, jų atliekamus kūrinius ir patį kvartetą.

„Anemos Saxofoonkwartet“ kvartetas garsėja žaviu ir betarpišku bendravimu su publika, todėl dažnai kritikų vadinamas šokančiais ir dainuojančiais saksofonais. Išskirtiniai šio ansamblio laimėjimai – tai pirmos vietos prizas („Prix Sacem“) tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Liuksemburge ir pirmos vietos laureatų prizas prestižiniame Adolfo Sakso konkurse. 

„Anemos Saxofoonkwartet“

Per daugelį metų „Anemos“ koncertavo įvairiose vietose – Zagrebe, Saint-Nazaire, Belgrade, Amersfort, Mastricht, viešėjo ir tarptautiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje „Iš arti“ Kaune. Jau pirmasis, debiutinis, „Anemos Saxofoonkwartet“ albumas „Through Time“ sulaukė kritikų pripažinimo, „Klassiek Centraal“ platformos recenzijoje apie  kvarteto sugeneruotus garsus iš pilvo, mums sukeliančius žąsų odos efektą.

Kvartetas dažnai bendradarbiauja su orkestrais ir chorais, įgyvendina beprotiškas idėjas, kurių dėka gauna trokštamą adrenalino porciją. „Anemos Saxofoonkwartet“ ir pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ grojamo kūrinio „Saxstory“ patariama klausytis ne tik ausimis, bet ir plačiai atmerktomis akimis. 

Dar viena programos „Musica academia“ intriga pučiamųjų instrumentų muzikos mylėtojams taps orkestrinės kompozicijos. Tai Philip Sparke „Kaleidoskope“ ir Kevin Houben „Codon“ kūriniai, kuriais kiekvienas orkestras didžiuojasi turįs savo repertuare.  

Spalio 20 d. vakarą koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ kviečia rinktis vėją, audrą ir gyvenimą kartu su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“, pianiste Emilija Rožukaite ir „Anemos Saxofoonkwartet“. Koncerto Kauno valstybinėje filharmonijoje pradžia 18 val.

Bilietai