Žurnalų archyvas

Olimpinės atrankos turnyro proga – ekskursijos apie krepšinio ir sporto istoriją Kaune

28 birželio, 2021, „Gražinkime Kauną“ inf. | Naujienos

Paskutinę birželio ir pirmąją liepos savaitę organizacija „Gražinkime Kauną“ kauniečiams ir miesto svečiams pasiūlys ekskursijas „Pabandom iš naujo – Lietuvos sporto istorija“, autentiškose vietose pasakojančias apie tai, kaip Kaune gimė lietuviškas krepšinis ir profesionalusis sportas.

Ekskursijos prasidės netoli Kauno „Žalgirio“ arenos, kur vyks varžybos dėl „auksinio kelialapio“ į žaidynes Tokijuje, prie prekybos centro „Akropolis“ Griunvaldo įėjimo (Griunvaldo g. 20 ir Gedimino g. 11 kampas).

Pusantros valandos trukmės pasivaikščiojimas nuves į Žaliakalnio rajoną, kur tarpukariu buvo pastatyta pirmoji valstybinė sporto įstaiga Lietuvoje – Fiziško auklėjimo rūmai (dab. Kūno kultūros rūmai), o 1939 m. Kaune vykusio Europos krepšinio čempionato proga – ir Sporto halė. 

1939 m. Europos krepšinio pirmenybės Kaune

Aplankysite ir Vytauto parką, kurį tarpukariu nuomavo Lietuvos fizinio lavinimosi sąjunga (LFLS), įrengusi pirmąsias mieste krepšinio, futbolo ir teniso aikšteles. 

Savaitgalį bus galima rinktis ir ilgesnį ekskursijos maršrutą, kurio metu sužinosite ir apie iš Šančių kilusį legendinį Kauno boksininką Algirdą Šociką ar apie pirmuosius olimpiečius, dalyvavusius dar 1924 m. Paryžiaus Olimpiadoje.

„Ekskursijos metu ne tik sužinosite daug naujų dalykų iš sporto istorijos Lietuvoje, bet ir pamatysite vietas, kur gyveno garsūs sportininkai, vyko pirmosios varžybos. Sužinosite ir pikantiškų asmeninio sportininkų gyvenimo detalių iš legendinio 80-ųjų Kauno „Žalgirio“ laikų ir ne tik“, – sakė gidas Deimantas Ramanauskas. 

Šeštus metus veikianti Kauno viešoji įstaiga „Gražinkime Kauną“ nuolat siūlo ekskursijas miesto istorijos, architektūros, kultūros, meno,  sporto temomis. 

„Gražinkime Kauną“ naujienos, ekskursijų informacija ir individualūs užsakymai – www.facebook.com/grazinkimekauna

Numatomas ekskursijų nuo „Akropolio“ Griunvaldo g. įėjimo grafikas:

Birželio 29 d., antradienis, 16:00 – 17:30 val. (aplankant Žaliakalnį)
Liepos 1 d., ketvirtadienis, 16:00 – 17:30 val. (aplankant Žaliakalnį)
Liepos 3 d., šeštadienis, 13:00 – 15:00 val. (ilgesnė ekskursija, aplankant Šančius)
Liepos 4 d., sekmadienis, 16:00 – 17:30 val. (aplankant Žaliakalnį)