Šių metų liepos 22-31 dienomis Kaune vyks edukacinė programa jauniems kūrėjams – būsimiems meno mentoriams „Peer art coach academy“. Kauno įvairių tautų kultūrų centro organizuojami mokymai siekia suteikti jauniesiems menininkams kompetencijų ugdyti kitus jaunus dalyvius, vadovauti ir organizuoti grupes, atliepiančias visuomenės poreikius bei valdyti savo pokyčius kuriančius meninius ir edukacinius projektus bei stiprinti organizacijų tarpusavio santykius, kuriant naujas gerąsias praktikas ir metodus.
Ši programa siūlo unikalų praktinio pritaikymo ir asmeninio augimo derinį – nuo viešojo kalbėjimo, emocinio intelekto ugdymo iki trijų meninių disciplinų (šokio, muzikos, teatro) plėtojimo bei gebėjimo jas taikyti dirbant su įvairiomis bendruomenėmis, planuojant ir įgyvendinant kūrybines dirbtuves bei įsitraukiant į bendruomenių meninę veiklą. „Programoje – tiek teorinės, tiek praktinės dirbtuvės konfliktų valdymo, įtraukties, grupinės dinamikos, bendruomeninio meno bei metodologijų taikymo temose. Laisvai pasirinkę vieną iš trijų meno disciplinų, kūrėjai ugdys savo kūrybinę, edukacinę, veiksmų koordinavimo ir sprendimų priėmimo kompetencijas“, – mintimis apie projektą dalijasi Kauno įvairių tautų kultūrų centro direktorė, projekto organizatorė ir vadovė Eglė Rušinskaitė.

Projektas įgyvendinimas bendradarbiaujant su 7-iomis tarptautinėmis kultūros, meno ir švietimo organizacijomis Europoje – „ROOTS & ROUTES Cologne e.V.“ (Vokietija), „Associazione Centro di Creazione e Cultura“ (Italija), „Empreinte“ (Prancūzija), „ROOTS & ROUTES International Association“ (Vokietija), „Street Dance Center“ (Austrija), „Subjective Values Foundation“ (Vengrija) ir „Synergy of Music Theatre“ (Graikija) bei gausiu būriu nacionalinių partnerių, veikiančių šalies kultūros, aukštojo mokslo, socialinėje ir neformaliojo ugdymo srityse – Vytauto Didžiojo Universiteto Švietimo Akademija, VDU teatru, Kauno miesto kameriniu teatru, Kauno menininkų namais, Kauno bienale, menų agentūra „Artscape“, „Socialiniu sufleriu“. „Džiaugiamės galėdami tęsti prasmingą bendrystę su tarptautiniais partneriais, kurie savo patirtimi, kūrybiškumu ir įžvalgomis praturtina programą. Ši ilgalaikė partnerystė ne tik plečia mūsų veiklų horizontus, bet ir kuria įtraukią visuomenę, formuoja tvirtą bendrą vertybių lauką, kuris šiandienos kontekstuose tampa dar svarbesnis – skatindamas atvirumą, empatiją bei dialogą tarp skirtingų kultūrų ir disciplinų“, – pabrėžia projekto vadovė.
Projekto dalyvius per visą laikotarpį lydės patyrę programos ugdomieji vadovai. Conny Beißler (Vokietija) studijavo kiną Dortmundo taikomųjų mokslų universitete ir 2008 m. baigė studijas, įgydama kino operatoriaus diplomą. Po kino mokyklos, be darbo patirties kaip operatorė, nuo 2009 m. Conny dėsto įvairiuose universitetuose (tiek Vokietijoje, tiek užsienyje) kino operatoriaus darbo ir apšvietimo disciplinas. Susannah Iheme (Italija) yra savarankiškai visoje Europoje rengianti pasirodymus šokėja, bendradarbiaujanti su vietiniais ir tarptautiniais menininkais (Marina Abramović 2018/19 metais ir kt.). Nuo 2016 m. naudodama tarpdisciplininius meninius įgūdžius dirba neformalaus ugdymo srityje su įvairiomis grupėmis: vaikais, paaugliais, senjorais, migrantais bei kitomis pažeidžiamomis visuomenės grupėmis. Arnis Aleinikovas (Lietuva) – ne vieną apdovanojimą pelnęs Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjas, daugiausia dirbantis scenos menų, elektroninės muzikos ir rašymo srityse. Baigęs teatro ir kino aktorystės bakalauro studijas Lietuvoje bei kolektyvinio ir objektų teatro režisūros magistro studijas Čekijoje, Arnis Aleinikovas yra kelių tarpdisciplininių meno organizacijų ir teatrų Europoje narys, dėstytojas trijuose Lietuvos universitetuose.


Projektas bendrai finansuojamas Europos Sąjungos bei Tautinių Mažumų Departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės lėšomis.