Žurnalų archyvas

Naujame trupės „Nuepiko“ spektaklyje – kelionė į save

2 kovo, 2022, „Nuepiko“ inf. | Naujienos

Gyvename keistame laike. Modernaus žmogaus modernioje nežinioje. Įgudusiai žongliruodami vaidmenimis, darbais, nuomonėmis, klaidžiodami tarp prisiminimų ir ateities nuojautų, skęsdami negrįžtamai sudaiktintoje ir įvaizdžių persisunkusioje būtyje, vis skaudžiau patiriame savo ribas ir vis dažniau pasimetame priartėję prie svetimų riboženklių. Kol „gyvenimo nuėję pusę kelio“ atsidūrę neišvengiamoje akistatoje su savimi ir su aplinkos chaosu, pradedame ieškoti savo buvime prasmės.

pektaklis išlaisvina mintis, kurių net nemanėme turintys, ir skatina žvelgti po paviršiumi.

Įkvėpti šiandieninio visaapimančio egzistencinio nerimo, trupės „Nuepiko“ šokėjai Marius Pinigis, Adrian Carlo Bibiano, Andrius Stakelė ir Arūnas Mozūraitis spektaklyje „Niekur, bet ne čia“ leidžiasi į vidinius pažinties su pačiais savimi pragarus. Spektaklyje, kurio premjera Kaune – kovo 20 d., kūrėjai įtaigiai permąsto žmogiškąją prigimtį ir mėgina išlįsti iš XXI-ojo amžiaus Platono uolos, peržengti horizontą ir atsidurti ten, kur neįmanoma, ten, kur dar nebūta. 

Sebastijono Petkaus nuotr.

Kūrėjų meninio žvilgsnio ašyje – savotiškoje limbo būsenoje, tarp praeities ir ateities, realybės ir fikcijo, įstrigęs žmogus, mėginantis ieškoti atsakymų į fundamentalius ir neblėstančius egzistencinius klausimus: kas aš esu ir kur link judu?  

Trupės bendraįkūrėjas, šokėjas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Marius Pinigis pasakoja, kad spektaklio idėja gimė pandemijos akivaizdoje, pasauliui patiriant neįprastą sąstingį, o kiekvienam iš mūsų vis daugiau laiko praleidžiant namuose, atsiribojus nuo aplinkos. Kilo noras permąstyti kas dieną prisiimamus socialinius vaidmenis, atsigręžti į nematomą ar paprastai pasauliui nerodomą savo pusę, gvildenti asmeninį santykį su kitu ir jame besiskleidžiančią vidinę tapatybę. Jam antrina trupės šokėjas Adrian Carlo Bibiano: „Spektaklis išlaisvina mintis, kurių net nemanėme turintys, ir skatina žvelgti po paviršiumi.“ 

Sebastijono Petkaus nuotr.

„Niekur, bet ne čia“ – naujausias kūrėjų darbas. Nuo 2016 m. gyvuojanti ir šiuolaikinio šokio scenoje pripažinimą spektakliais „(g)round zero“ ir „Perdegimas“ jau pelniusi trupė naujausiame savo spektaklyje pirmą kartą pasirodys didesne nei įprasta sudėtimi. Prie trupės senbuvių Mariaus Pinigio, Andriaus Stakelės ir Adrian Carlo Bibiano scenoje prisijungs neseniai trupės gretas papildęs Arūnas Mozūraitis ir spektaklio idėjas plėtoti trupės kūrybiniam branduoliui padėję šokėjai ir choreografai Mantas Stabačinskas ir Vilma Pitrinaitė. 

Kūrybinė spektaklio komanda: Marius Pinigis, Adrian Carlo Bibiano, Andrius Stakelė, Arūnas Mozūraitis, Mantas Stabačinskas, Vilma Pitrinaitė, Monika Šerstabojevaitė, Aistis Lansbergas.

Trukmė: 50 min.  

Premjera: 2022 m. kovo 20 d., 19:00 val. Amfiteatras, Kauno Žalgirio arena

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba