Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, gruodžio 14 d., ketvirtadienį, 18 val. atidaroma paroda „SVETUR. Migracijos aspektai“. Parodoje pristatomi menininkų iš Vokietijos darbai, kuriuose įvairiais aspektais nagrinėjama migracijos tema. Parodoje eksponuojamos instaliacijos, skulptūriniai objektai, videofilmai, didelio formato piešiniai ir fotografijos.
Hörner/Antlfingerio instaliacija SARAJEVO TIME TRAVEL AGENCY nukelia lankytoją į įsivaizduojamą kelionę laiku po Sarajevą.
Joanne Moar savo duomenų bazėje BECOMING GERMAN renka vaikystės prisiminimus iš Vokietijos ir „skolina“ juos šalies imigrantams, užaugusiems kitur.
Gudrunės Teich videoinstaliacijoje HEIMATFILM su ironija kalbama apie tėvynės – Vokietijos – klišes.
Myriam Thyes koliaže MIGRATION FLAGS pristatomos Flash animuotos skirtingų šalių vėliavų transformacijos, kurios tampa tarptautinių ryšių – migracijos, politikos, turizmo, kultūrinės įtakos – motyvu.
Gerlindės Salentin darbas LICHTFELD sukurtas Jeruzalėje. Jis susideda iš bičių vaško objektų ir bičių vašku padengtų skaidrių fotofolijų. Nuotraukos padarytos arabų ir žydų kvartaluose senamiestyje, jose tematizuojama migracija.
Aurelia Mihai savo instaliacijoje CORPUS MUNDI tiria neapčiuopiamą ryšį tarp žmonių ir vietų. Projektas apmąsto, kaip mes traktuojame artimus žmones, ir tampa vaizdine humaniškumo metafora.
Su pabėgėlių stovyklomis asocijuojasi Ulrikės Kessl skulptūrinis objektas ZELTKAPSEL. Tačiau „palapinių kapsulė“ sandariai uždaryta užtrauktukais ir nepasiekiama – pakabinta palubėje.
30 metrų ilgio piešinyje ant drobės BLACK & WHITE Petras Zubekas įkvėpimo semiasi iš savo kelionių po Afriką į pietus nuo Sacharos – Kamerūną ir Tanzaniją.
Neringos Naujokaitės fotografijų ciklo GRAUZONE pirmame plane – užtvarai, grotos ir spygliuota viela. Motyvai leidžia įžvelgti už jų esančius pastatus – laikino pabėgėlių apgyvendinimo konteinerius arba deportuojamų prieglobsčio prašytojų apgyvendinimo įstaigą. Fotografijų dėmesio centre – ribos su kitais.
Pabėgėlių ir migracijos tema jau seniai opi Vokietijos visuomenėje ir plačiai atspindima mene. Šiandien, naujausių politinių įvykių kontekste, ji tampa vis aktualesnė ir Lietuvoje. Parodos tikslas – pristatyti Lietuvos auditorijai Vokietijoje kuriančių menininkų pozicijas ir užmegzti visuomenės dialogą šia tema.
Paroda veiks: 2023 12 14 – 2024 02 18
Parodą kuruoja: Neringa Naujokaitė.
Parodos koordinatorė: Kristina Liepinaitė.
Parodą remia: Stiftung Kunstfonds NEUSTARTplus, IFA – Institut für Auslandsbeziehungen.
Parodos partneriai: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, galerija „Meno parkas“.