Žurnalų archyvas

Naktiniame Kaune startuos naujo formato audio renginys

1 liepos, 2021, Festivalio „Nepatogus kinas“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Penktadienio, liepos 2 d. naktį Kauno centre įsikūrusiame Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelyje žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ pirmą kartą pristatys audio dokumentikos programą.

Organizatorių archyvo nuotr.


Perklausa po atviru dangumi prasidės vidurnaktį, jos metu bus galima išgirsti trumpus audio kūrinius identiteto, migracijos ir ekologijos temomis. Tarptautinių ir vietos audio menininkų darbai bus grojami originalo kalbomis per belaides ausines, o jų subtitrai lietuvių kalba tirps su naktimi susiliejančiose projekcijose.

„Audio dokumentika – netikėtai intymus žanras, kuris nematomiems istorijų herojams suteikia laisvę kalbėti jautriomis ir asmeniškomis temomis. Nuoširdžius pasakojimus papildantys įvairūs garsai ir muzika kūriniams prideda unikalaus vizualumo. Jų klausantis su ausinėmis, užmerkus akis, gali patikėti, kad esi ten, kur vyksta veiksmas“, – pasakoja renginio koordinatorė Judita Ragauskaitė. 

M. Plepio nuotr.

„Populiarėjant tinklalaidėmis sukuriama vis daugiau audio turinio. Visgi tarp daugybės kūrinių sunku atrasti darbus, kurie išsiskiria savo forma ir aktualumu, o susipažinti su kitų šalių kūrėjų darbais dažnai trukdo ir kalbų barjerai. Naktinė perklausa – unikali proga išgirsti tarptautinių audio menininkų darbus originalo kalbomis, susipažinti su audio dokumentikos žanru ir atrasti naujo formato audio renginį“, –  teigia koordinatorė.

Naktinė perklausa – šiais metais „Nepatogaus kino“ pirmą kartą organizuojamo audio festivalio „Banguoja“ dalis. Projektas siekia suburti vietos audio turinio kūrėjus ir klausytojus, išgirsti aktualius, aukštos kokybės audio pasakojimus, bendradarbiauti bei dalintis žiniomis. Projekto metu bus pristatyta tarptautinė radijo dokumentikos ir tinklalaidžių programa, išverstą į lietuvių kalbą, vyks įvairūs edukaciniai užsiėmimai.

Naktinė perklausa vyks bendrakūrystės festivalio „PER_KŪNIJA” metu, bendradarbiaujant su Kaunas kultūros sostinė 2022 ir Kauno kino centru „Romuva”. Daugiau informacijos galite rasti paspaudę šią nuorodą.