Žurnalų archyvas

Muziejus kviečia diskutuoti apie medinių Kauno ir Vilniaus likimą

19 liepos, 2022, Kauno miesto muziejaus inf. | Naujienos

Kaunas ir Vilnius – daugiasluoksniai miestai, išgyvenę įvairią ir skirtingai jų architektūroje atsispindinčią kaitą. Koks mūsų santykis su miesto paveldu? Ką renkamės saugoti, o ką naujai interpretuojame, įsileisdami miesto kaitą? Ir kokią vietą šiame diskurse užima greitai nykstanti medinė architektūra? Liepos 28 d. 18 val. Kauno miesto muziejus kviečia į ant Pelėdų kalno vyksiančią diskusiją – pokalbį apie Kauno ir Vilniaus medinę architektūrą ir jos likimą.

Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“. O. Bričkutės nuotrauka

Miestas yra neatsiejamas nuo jo architektūrinio ir urbanistinio pavidalo, prie kurio prisiriša vietinis gyventojas ir su kuriuo pirmiausia susipažįsta jo svečias. Esame įpratę Vilnių matyti ir suvokti kaip baroko, o Kauną, panašu, jau įprantame pristatyti kaip modernizmo miestą. Tačiau šie miesto sluoksniai įsiterpia tarp kitų paveldo sluoksnių. 

Susitikimo metu bus kalbama apie tai, kokią įtaką miesto ir jo žmogaus savivokai daro jo paveldas, koks paveldas Kaunui ir Vilniui patogus, o kokį būtų galima laikyti nepatogiu – taigi atmestinu ir nesaugotinu? Ir svarbiausia – kokią vietą užima greitai nykstantis medinis architektūrinis paveldas?

Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“. O. Bričkutės nuotrauka

Pokalbį moderuos architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis, jame dalyvaus miestų antropologė dr. Jekaterina Lavrinec, architektas Povilas Konkulevičiaus ir fotografas Andrius Surgailis.

Pokalbis vyks 2022 m. liepos 28 d. 18 val. ant Pelėdų kalno (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas). Renginio tiesioginę transliaciją galėsite stebėti „Kauno dienos“ Facebook puslapyje.

Architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis. J. Raugevičienės nuotrauka

Renginių ciklas „Pokalbiai apie du miestus“ yra Kauno miesto muziejaus ir MO muziejaus parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ dalis bei plėtoja temas, atskleidžiančias dviejų didžiausių Lietuvos miestų santykį. Renginiai vyks vieną kartą per mėnesį, ketvirtadieniais, iki rugpjūčio mėn. pabaigos. Paroda „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. 

Parodos institucinis partneris – Lietuvos kultūros taryba. Parodos didieji partneriai: „Švyturys-Utenos alus“ ir „Erudito licėjus“. 

Parodos dalies Kaune partneris – Kauno kolegija. Renginių programos rėmėjai: „Kauno baldai“, „Kaunas Sauce“. Informaciniai rėmėjai: „Kauno diena“, „Kaunas pilnas kultūros“.