Rugsėjo 13 d. Lietuvos aviacijos muziejuje lankytojus pasitiks paroda „Kaunas iš oro tarpukariu ir šiandien“, skirta supažindinti su miesto, kuriame atsirado ir stiprėjo mūsų šalies aviacija, klestėjo kūryba – peizažo kaita.
Lauko ekspozicijoje bus demonstruojamos atrinktos muziejaus fondų istorinės fotografijos, kuriose užfiksuotos skirtingos Kauno miesto peizažo dalys XX a. 3-4 dešimtmečiais. Šias fotografijas „dubliuos“ Andriaus Aleksandravičiaus, dabartinio Kauno fotomenininko, kasdien fiksuojančio skirtingus miesto gyvenimo aspektus, – fotografijos, kuriose matysime, kaip miestas iš oro atrodo šiandien.
Pirmojo pasalinio karo metais iš orlaivių (dirižablių) žvalgybiniais tikslais būdavo fotografuojamos priešo pozicijos, perdislokuojami kariuomenės daliniai, miestų ar tvirtovių bendrojo plano vaizdai. Tokios fotografijos buvo skirstomos į perspaktyvines ir planines. O karo eigoje žvalgybinis fotografavimas buvo atliekamas ir iš lėktuvų. Lietuvos karo aviacijoje žvalgybinio lėktuvo oro žvalgas privalėjo mokėti fotografuoti, tinkamai parinkti fotografuojamo objekto rakursą. Įgūdžių suformavimui buvo reikalingos treniruotės, todėl daugelis fotografijų iš oro, saugomos Lietuvos aviacijos muziejaus fonduose, yra ne tik tarnybinės, bet ir naudotos asmeniniams reikalams.
Tuo tarpu fotografija, atsiradusi XIX amžiuje, per XX-ąjį šimtmetį ištobulinus tecnologijas, dabar pažįstama ne tik per tradicinį priėjimą prie fotografuojamo objekto. Ištobulėjus technologijoms, vaizdų iš oro fotografijas šiandien jau padarome ir dronais. Tokiu būdu šioje parodoje demonstruojamos A. Aleksandravičiaus Kauno fotografijos ir atsirado muziejaus akiratyje.